مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مطرح کرد:


مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد در جلسه توجیهی آموزش طرح دانشنامه ازدواج بر همكاری، همدلی و مشاركت همه نهادهای دولتی و غیردولتی در فعاليت های اجتماعی استان تاكيد كرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، جلسه توجيهي طرح دانشنامه ازدواج ویژه موسسات و سمن های اجتماعی با حضور "فخرالسادات خامسی ‌هامانه" مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد و سازمان های مردم نهاد اجتماعی ‌استان با محوریت آموزش های پیش از ازدواج  در محل بهزيستي شهرستان يزد برگزار شد.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در این جلسه ضمن قدردانی از تلاش های سازمان بهزیستی یزد در همكاري در اجراي اين طرح، برگزاری اینگونه جلسات و گردآوری سازمان های مردم نهاد براي اجرای طرح های اجتماعی از موازی کاری و پراکنده عمل کردن سازمان ها و ادارات انتقاد کرد و ‌گفت: هم اندیشی، همکاری، همدلی و مشارکت سازمان های دولتی و غیر دولتی لازمه کسب نتایج بزرگ و موثر در فعالیت های اجتماعی استان است.
"‌فخرالسادات خامسی هامانه" ‌بر تقدم اجرای طرح های پیشگیرانه بر اجرای درمانگری تاکید کرد و ادامه داد: یکی از مهم ترین مباحث در مورد آسیب های اجتماعی، برنامه ریزی جهت کاهش اینگونه آسیب ها بوده و امروزه صرفا درمانگری پاسخگوی اینگونه مشکلات و آسیب ها نیست و می بایست بیشترین برنامه ریزی، بودجه و اعتبار و تلاش، در حوزه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی از جمله طلاق متمرکز گردد.
خامسی هامانه همچنین تداوم اینگونه طرح ها و ثابت قدم بودن در این مسیر را لازمه موفقیت و کسب نتیجه به منظور افزایش نرخ ازدواج و کاهش نرخ طلاق دانست.
گفتنی است طرح دانشنامه ازدواج با آموزش هاي ١٦ ساعته پيش از ازدواج به صورت رايگان ويژه مجردين  با همكاري مشترک دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري و بهزيستي استان در شهرستان یزد برگزار شد.


summary-address :