استاندار یزد در نشست فعالین اقتصادی استان که با حضور معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری برگزار می‌شد بابیان اینکه بوروکراسی‌های اداری روند اشتغال‌زایی در استان و کشور را کند کرده است؛ اظهار داشت: با حذف بوروکراسی‌های اداری اشتغال‌زایی مطلوبی عملیاتی می‌شود که شایسته است هرچه زودتر در این راستا اقدامات لازم صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، «محمود زمانی قمی» شامگاه شنبه 21 بهمن‌ماه در نشست معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با فعالان اقتصادی استان با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: 39 سال از روزهایی که مقاومت مردم برای استقرار قانون و ایجاد نظمی جدید می‌گذرد و در آستانه 40 سالگی قرار داریم.
استاندار یزد بابیان اینکه در این زمان به یک بلوغ عظیم رسیده‌ایم و انتظار است تا رفتار ما در همه بخش‌ها نشان از این بلوغ داشته باشد؛ اضافه کرد: به‌ویژه در حوزه اقتصاد که خواست همه است و شرط بازگشت رونق و رفع مشکلات در این حوزه توجه به اقتضای بالغ بودن در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی است.
وی به معرفی پیشینه استان و ویژگی‌های یزد پرداخت و افزود: یزد توانسته تلفیق و رفاقتی بین فرهنگ دینی و تمدن و تاریخ ایرانی به وجود بیاورد و از این دو عنصر به‌قدری زیبا پیش رفته که شهر یزد به ثبت جهانی رسیده است و زیست مسالمت‌آمیز را در کنار سایر ادیان به‌عنوان نقطه قوت شناسانده است.
زمانی قمی بابیان اینکه تأثیر این مزیت برای توسعه و رونق اقتصادی بسیار مهم است؛ اظهار داشت: توجه دولت به توسعه گردشگری است و یزد را به‌عنوان یک نقطه طلایی می‌داند که طبیعتاً نگاه ما نیز به این حوزه برای توسعه و ایجاد رونق باید جدی‌تر از شرایط موجود باشد.
وی بابیان اینکه یزد دارای فرهیختگان و اندیشمندان بزرگی بوده که به‌عنوان مزیت شناخته می‌شود؛ گفت: بزرگان این استان وارد حوزه اقتصاد شده و امروز 19 خوشه اقتصادی در استان تکامل‌یافته و بخش دیگری نیز مطالعه شده و ابعاد توسعه‌ای آن نیز روشن‌شده است.
استاندار یزد بابیان اینکه مانند سایر استان‌های صنعتی گرفتاری‌های خاص خود راداریم؛ افزود: در حوزه اقتصادی استان‌های صنعتی در زمان تحریم دچار مشکلاتی شدند و استان یزد هم از این قاعده مستثنا نیست؛ بخشی بزرگی از واحدهای استان فعال هستند و بخش دیگری هم که آسیب‌ندیده به حمایت نیاز دارد تا حفظ شود.
وی ادامه داد: بخش آسیب‌دیده نیز لازم است برای حمایت و زنده‌بودن موردتوجه باشند و درعین‌حال نیز به سرمایه‌گذاری‌های جدید نیاز است که از طریق مرکز خدمات سرمایه‌گذاری در این زمینه اقدام خواهد شد.
استاندار یزد با تأکید بر اینکه دولت رقیب بخش خصوصی نیست و گوش شنوای بخش خصوصی است تا موانع را رفع کند؛ اظهار داشت: به خودمان اجازه نمی‌دهیم که بجای بخش خصوصی بنشینیم یا بجای آن‌ها تصمیم بگیریم.
وی عنوان کرد: بسیاری از فرصت‌های شغلی کنار دستمان است که در بوروکراسی اداری‌ ما گیرکرده است، برای نمونه، شورای عالی معماری کشور در پرونده‌های استان یزد سریع‌تر عمل کند، اشتغال‌زایی بیشتری را در استان خواهیم داشت.
زمانی قمی بابیان اینکه بروکراسی ما به‌گونه‌ای است که کارآفرینان را دلسرد می‌کند؛ تصریح کرد: برای دعوت‌های بعدی و جذب سرمایه‌گذاران نیز در استان دچار مشکل خواهیم شد؛ لذا لازم است در این زمینه‌ها توجه ویژه شود.

 


آدرس کوتاه :