« بازگشت

حوزه آموزش و پژوهش برای دولت تدبیر و امید مهم است

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار یزد:

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد،عباسعلی رضایی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل جدید آموزش و پژوهش استاندار یزد که درسالن اجتماعات آموزش و پژوهش استانداری یزد برگزار شد،اظهارداشت: بی شک بحث آموزش و پژوهش برای دولت تدبیر و امید مهم ارزیابی شده است.
وی با بیان اینکه ارتقاء سطح دانش کارکنان دولت مهمترین وظیفه مدیریت آموزش و پژوهش استانداری یزد است،تاکید کرد که مدیریت آموزش و پژوهش باید تربیت مدیران آینده را دستور کارجدی خود قراردهد.
به گفته معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری یزد، با توجه به شرایط روز جامعه، نخبگان دستگاههای اجرایی نیز نیازمند آموزش هستند.
رضایی با اشاره به اینکه در مجموع افراد توانمندی در سطح استان یزد مشغول به فعالیت هستند،افزود: این دولت بنا دارد شرایطی را مهیا نماید که نیروهای خلاق و مستعدی در دستگاههای اجرایی مشغول به فعالیت شوند.
این مقام مسئول همچنین از آماده شدن بانک اطلاعاتی پرسنل افراد شایسته و نخبه در دستگاههای اجرایی خبرداد و گفت:دفتر آموزش و پژوهش باید متناسب با شرایط روز جامعه در توانمند سازی کارکنان دولت تلاش خود را انجام دهد.
وی تاکید کرد که اگر تخصص،تعهد و دانش افراد همراه با آموزش های لازم در دستگاههای اجرایی مورد توجه قرارگیرد مشکلی از لحاظ خدمت رسانی به مردم از سوی ادارات  و سازمانها پیش نخواهد آمد.
رضایی همچنین در ادامه  به لازمه و مهم بودن بحث پژوهش اشاره کرد و گفت:پژوهش مفهوم خاص خودش را باید در طول سال داشته باشد،نه اینکه فقط درهفته پژوهش به آن توجه نماییم.
معاون توسعه و مدیریت برنامه ریزی استانداری یزد با اشاره به کمبود اعتبار در بخش پژوهش،افزود:بنا داریم با تدبیرهای لازم در این بخش به پژوهش توجه جدی صورت بگیرد.
وی ادامه داد: نوآوری ، فناوری و حمایت از شرکت های دانش بنیان از دیگر برنامه های مهم این دولت خواهد بود.
رضایی گفت:بدین منظور باید توجه جدی به مرکز نخبگان و پارک های علم  و فناوری شود.
وی با بیان اینکه مقام عالی دولت در استان یزد نیز توجه جدی به بحث آموزش و پژوهش دارد،باردیگر بر ارتقاء آموزشی سطح کارکنان دولت در استان تاکید کرد.
به گفته این مقام مسئول ،شرایظ و فضای خوبی برای آموزش و پژوهش در دولت تدبیر مهیا شده است که بزودی بهره وری های لازم آن مشهود می شود.
گفتنی است ،در این مراسم سید مجتبی حسینی بعنوان مدیرکل جدید دفتر آموزش و پژوهش استانداری یزد معرفی و از زحمات محمد مهدی عادل مدیرکل قبلی تقدیر و تشکر بعمل آمد.