« بازگشت

خاتم نیروی انسانی مستعد و توانمندی را دارد

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار یزد:

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، "عباسعلی رضایی" روز چهارشنبه در شورای اداری شهرستان خاتم، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، بر جلب مشارکت نیروهای بومی شهرستان خاتم - که در سراسر کشور فعالیت دارند- برای توسعه این شهرستان تاکید کرد.
وی با اشاره به تصویب کلیات سند چشم انداز توسعه خاتم، گردشگری و کشاورزی را از پتانسیل های این شهرستان برشمرد و گفت: متناسب با این سند، می توان صنایع خوبی را در خاتم ایجاد نمود.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار توانمندی نیروی انسانی تحصیل کرده در خاتم را یادآور شد و بر ضرورت ورود این افراد به بخش خصوصی به ویژه در زمینه فناوری اطلاعات تاکید کرد.
رضایی البته این نکته را مورد تاکید خود قرار داد که: قابلیتهای و تحصیلات جوانان این شهرستان در زمینه کشاورزی، زمینه خوبی را برای اشتغال در زمینه کشاورزی فراهم ساخته است.
این مقام مسئول در بخش  دوم سخنان خود، ایجاد مرکز رشد فناوری در شهرستان خاتم را اقدامی ارزشمند ارزیابی کرد و خواستار تاسیس شرکتهای دانش بنیان بخش کشاورزی شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی همچنین انتشار ماهنامه"آوای خاتم" را اقدامی ارزشمند در حوزه فرهنگی دانست و اظهار داشت: نشریات محلی زبان گویای مردمند که علاوه بر انتقال مسائل و مشکلات،می توانند اتفاقات بسیار خوبی را در حوزه فرهنگ رقم بزنند.
رضایی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: همه مدیران و مسئولان، پاسدار این نظام اند و برای خدمت به مردم تلاش می کنند.
معاون استاندار افزود: موضوع 44 ساعت کار در هفته -که در قانون مدیریت خدمات کشوری به آن اشاره شده- مربوط به مدیران نیست، بنابراین باید برای توسعه این شهرستان تلاش شبانه روزی صورت پذیرد، البته بعد کیفی کار را هم باید مد نظر قرار دهیم.
رضایی گزارش ارائه شده توسط فرماندار را مطلوب ارزیابی کرد و پیگیری و تلاش مسئولان خاتم به ویژه امام جمعه و فرماندار را ارج نهاد.
در ابتدای این جلسه امام جمعه خاتم با تبریک اعیاد شعبانیه، به تبیین موضوع غیبت امام عصر(عج) پرداخت.
فرماندار خاتم نیز گزارشی از اقدامات صورت گرفته در این شهرستان ارائه کرد.
"محمد زاده رحمانی" خواستار توسعه دانشگاه آزاد و ایجاد پردیس کشاورزی دانشگاه یزد در این شهرستان شد و از آغاز احداث سازه های یک واحد صنعتی تولید فولاد در خاتم خبر داد.