شناسه : 98899680
استاندار یزد:


استاندار یزد گفت: خوشبختانه استان یزد هم از جنبه تولیدی و اقتصادی و هم از منظر تاریخی و مباحث فرهنگی و ابعاد تمدن بشری، در کشور از جایگاه برجسته ای برخوردار است و میتوان از هر دو حوزه هم برای ایجاد اشتغال و رونق تولید و هم برای معرفی ویژگیهای استان یزد در کشور و جهان بهره برد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، " محمود زمانی قمی" پیش از ظهر دوشنبه ۱۵ آبانماه ۱۳۹۶ از مجموعه تاریخی بازار یزد دیدن نمود و از نزدیک با برخی از کسبه و بازاریان به گفت و گو پرداخت.
استاندار یزد در پایان این بازدید در پاسخ به سوال خبرنگار واحد مرکزی خبر، هدف از بازدیدهای دیروز و امروز خود از فولاد آلیاژی و بازار یزد را توصیف نمود.
وی با اشاره به بازدید دیروز از مجتمع فولاد آلیاژی یزد در اولین روز کاری خود، خاطر نشان نمود: یکی از مهمترین واحدهای تولیدی استان و کشور که نقش آن در رونق دیگر صنایع نیز چشمگیر است و اشتغال بالایی را هم به طور مستقیم و هم غیر مستقیم ایجاد نموده، فولاد آلیاژی یزد است و به همین دلیل و به منظور آشنایی بیشتر با ظرفیتها و مسائل خاص این واحد، از آن بازدید به عمل آوردم.
"زمانی قمی" تصریح کرد: قطعا صیانت و حمایت از صنایعی که بازدهی و بهره وری مناسبی دارند در کنار حل مشکل صنایع کم بازده و همچنین ایجاد زمینه مناسب برای جلب نظر و جذب سرمایه گذاران جدید در استان، جزو وظایف و اهداف مدیران استان است و باید در این مسیر با جدیت حرکت کنیم.
وی افزود: خوشبختانه استان یزد هم از جنبه تولیدی و اقتصادی و هم از منظر تاریخی و مباحث فرهنگی و ابعاد تمدن بشری، در کشور از جایگاه برجسته ای برخوردار است و میتوان از هر دو حوزه هم برای ایجاد اشتغال و رونق تولید و هم برای معرفی ویژگیهای استان یزد در کشور و جهان بهره برد.
استاندار یزد آنگاه به ثبت جهانی شهر یزد اشاره نمود و تصریح کرد: با ثبت جهانی یزد میتوانیم آثار تمدن بزرگ این دیار را در آسمان میراث بشریت به تماشا بنشینیم و ضمنا در جهت تکمیل هر چه بیشتر این فرایند گام برداریم و بدیهی است که در این فرایند، یکی از آثار ارزشمند میراثی و تاریخی یزد، بازار این شهر است.
عالی ترین مقام اجرایی استان سپس با اشاره به بازدید امروز از مجموعه موزه تاریخی شهر یزد که با کار مشترک ایران و آلمان در حال مرمت است، خاطر نشان نمود: باید از مجموعه بازار یزد به عنوان یکی از آثار ارزشمند بافت تاریخی این شهر صیانت لازم صورت گیرد و در راستای ساماندهی آن نیز اقدام شود.
وی در پایان تاکید کرد: گرچه امکانات ما در این عرصه جوابگوی نیازها نیست اماسعی خواهیم کرد تا به نحو مناسب در مسیر ساماندهی مجموعه بازار حرکت کنیم و این میراث ارزشمند را حفظ نماییم.
گفتنی است استاندار یزد را در این بازدید، شهردار یزد، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، مدیر کل راه و شهرسازی استان و تنی چند از مدیران استانداری همراهی می کردند.