معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد:


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در نشست مجمع سلامت شهرستان میبد با بیان اینکه سلامت یکی از مولفه های امنیت پایدار است، گفت: اجتماعی سازی سلامت و‌ظیفه ای همگانی و فرابخشی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی ‌استانداری یزد، دومین جلسه مجمع سلامت شهرستان میبد با حضور «احمد ترحمی» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد، «حسین فلاح» فرماندار ‌میبد، هیئت‌ رئیسه دانشگاه علوم پزشکی ‌آیت الله شهید صدوقی(‌ره) ‌یزد، اعضای مجمع مدیران ادارات شهرستان، ‌جمعی از خیرین و سمن های فعال در حوزه ‌سلامت در شهرستان میبد برگزار شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در این جلسه بیان کرد: سلامت یکی از مولفه های امنیت پایدار است و اجتماعی سازی سلامت وظیفه همگانی و فرابخشی می‌باشد.
"‌احمد ترحمی" به فرمانداران و بخشداران استان و مدیران دستگاه های دولتی توصیه کرد: در ر‌صد سلامت، امنیت روانی و غذایی جامعه، ارتقای سطح سواد سلامت و مقوله اجتماعی شدن این حوزه هیچ محدودیت و مانعی قائل نشوند و اولویت کاری خود را به نشاط سیاسی اجتماعی و سلامت همگانی بدهند.
‌وی ادامه داد: تشکل های مردم نهاد و خیرین نقطه اتکا و قوت ما در حوزه سلامت هستند و نقش بانوان و جوانان در این حوزه موثر و کارآمد است.
ترحمی بر استفاده از ظرفیت خیرین، سرمایه اجتماعی نخبگان، رسانه‌ها، استفاده حداکثری از فرصت های فضای مجازی، سمن ها، تکیه بر برنامه محوری و استفاده از ساختارهای موجود ‌در حوزه سلامت تاکید کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گفت: مقوله سلامت و اجتماعی سازی آن‌ یک موضوع درون‌سازمانی، درون‌گروهی و مختص به یک بخش نیست بلکه وظیفه ‌ای همگانی است، نیاز به عزم جدی دارد و لازم است در این راستا همه دستگاه‌ها همکاری داشته باشد.‌
وی ادامه داد: مجمع سلامت شهرستان ها در راستای وظایف مجمع استان باید نقش هر یک از دستگاه ها، نهاد ها و سمن ها را در مسیر سلامت اجتماعی و ارتقای سواد سلامت و امنیت روانی جامعه تبیین و ترسیم نماید زیرا رسالت ما پیشگیری از بیماری و اجتماعی شدن مقوله سلامت، همگرایی، هم‌افزایی و همیاری در این مسیر است.
‌ترحمی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: افزایش تعداد تخت های بیمارستانی و امکانات کلینیکی و پاراکلینیکی به تنهایی افتخار نیست بلکه افتخار واقعی افزایش سواد سلامت جامعه، توانمندسازی مردم، کمک به پیشگیری از بیماری و تحمیل هزینه‌های سنگین پزشکی به مردم است بنابراین باید برای نشاط اجتماعی و سلامت عمومی مردم گام برداریم تا شاهد جامعه‌ای سالم، پویا، بانشاط و شاداب باشیم.
ارائه گزارش پیشرفت برنامه‌های جامع محور شهرستان و گزارش عملکرد بیمارستان ‌حضرت امام جعفر صادق(ع)، تبیین قوانین حاکمیتی سلامت و نظام‌نامه همه‌جانبه سلامت ‌و تبادل‌نظر در خصوص مباحث مطرح‌شده توسط ادارات منتخب عضو شورای سلامت از مهم ترین برنامه‌های دومین مجمع سلامت شهرستان میبد بود.
گفتنی است در پایان این جلسه نیز با اهدای لوح تقدیر از فعالان اجتماعی و خیرین حوزه سلامت و مدیران دستگاه‌هایی که بیشترین همکاری را در اجتماعی شدن سلامت در شهرستان میبد داشتند، تجلیل شد.

★‌خبرنگار: ‌مجید وفایی شاهی★


آدرس کوتاه :