مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری یزد:


مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری یزد در بازدید از دفتر حزب عدالت و آزادی- منطقه یزد اظهار داشت: احزاب و تشکل‌های سیاسی در وضعیت فعلی کشور می‌بایست به‌عنوان آژیر هشدار کشور عمل کرده و باعلام مواضع اصولی و به موقع خود توجه بیشتر مسئولان را در خصوص مشکلات جامعه قبل از وقوع بحران‌ها جلب کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد؛ «عباس حیدری» در نشست با اعضای شورای مرکزی حزب عدالت و آزادی- منطقه یزد بابیان اینکه احزاب نماینده اقشار مختلف جامعه هستند؛ افزود: با توجه به و اعضای موثر و ذینفوذ، نقش احزاب در بحث گسترش اعتماد اجتماعی انکارناپذیر است. به همین جهت لازم است تشکل‌های سیاسی و احزاب در افزایش اعتماد عمومی، نشاط جامعه و امید به آینده تلاش مضاعفی داشته باشند.
وی بابیان اینکه هدف دولت توسعه سیاسی و گسترش فعالیت های حزبی و تشکیلاتی در کشور است؛ تأکید کرد: حل‌وفصل برخی از مسائل به‌تنهایی از عهده دولت خارج است، بنابراین مطلوب است که احزاب و گروه‌های سیاسی با استفاده از نفوذی که بین مردم‌دارند به مسائل ورود کرده و نقش موثر خود را در همراهی با مردم و اصلاح و پیشرفت جامعه ایفا کنند.
حیدری با اشاره به اینکه احزاب علاوه بر وظایف خود در حوزه سیاست، می‌توانند نظارت اجتماعی را در دستور کار خود قرار دهند، خاطرنشان کرد: احزاب می توانند با ورود در مباحث اجتماعی و حل مشکلات و چالش‌های این حوزه یاری رسان جامعه باشند.
مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری در بخش دیگری از سخنانش با دعوت از احزاب برای انجام رسالت سیاسی خود عنوان کرد: احزاب از حالت انفعال خارج شوند و نه تنها در زمان انتخابات بلکه به صورت مستمر فعال و پویا بوده و نسبت به مسائل روز کشور و استان موضع گیری داشته باشند و در راستای قانون احزاب فعالیت ها اقدامات خود را انجام دهند.
حیدری در ادامه بر لزوم دینداری همراه با اخلاق و انصاف در عین سیاستمداری و انجام فعالیت های حزبی تاکید و اظهارداشت: کادرسازی، تربیت نیروهای فعال سیاسی، اجتماعی و ارتقای سطح دانش و بینش مردم نسبت به مسائل سیاسی بخشی از وظایف احزاب به شمار می‌آید که ضرورت دارد به این مسئله با برگزاری نشست های سیاسی، مناظرها و گفتگوی رودرو با مردم توجه بیشتری شود.
این مقام مسئول در پایان سخنانش ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات خوب حزب عدالت و آزادی- منطقه یزد در حوزه اجتماعی، خواستار تداوم و گسترش این‌گونه فعالیت‌ها توسط این حزب و سایر احزاب در استان یزد شد.
 


آدرس کوتاه :