استاندار یزد:


استاندار یزد در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تاکید کرد: ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی و طرح‌های اشتغال‌زایی با اولویت‌های استان ازجمله اشتغال نیروهای بومی تحصیل‌کرده هم‌خوانی داشته باشند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، روز یکشنبه دهم شهریور ماه ۹۸، هشتاد و نهمین نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان به ریاست "‌محمدعلی طالبی" و با حضور "سید‌مسعود عظیمی" معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و اعضای این کارگروه در سالن زنده یاد حمید‌یا برگزار شد.
استاندار یزد در این نشست با تاکید بر اینکه طرح‌های اشتغال‌زایی و ارائه تسهیلات باید با اولویت‌های استان به صورت کامل همسو و هم‌خوانی داشته باشند، گفت:‌ ایجاد شغل برای نیروهای بومی و فارغ‌التحصیلان اولویت اصلی اشتغال‌زایی در استان یزد است.
"محمدعلی طالبی" ‌ادامه داد: ما باید حمایت‌های خود در بحث تسهیلات و سایر اتفاقاتی که می‌تواند برای واحدهای تولیدی و اقتصادی رخ دهد را به سمتی ببریم که باری از وضعیت اشتغال و بیکاری استان، بردارند.
وی با بیان اینکه این موضوع مهم‌ترین ‌نکته ای است که در بررسی‌ها و کارهای کارشناسی باید مورد توجه باشد، ‌افزود: فلسفه وجودی پرداخت این تسهیلات حفظ اشتغال یا ایجاد شغل جدید است.
عالی ترین مقام اجرایی استان خاطرنشان کرد: در حفظ اشتغال که بحث سرمایه در گردش را داریم، باید زمینه به صورتی باشد که این تسهیلات به واحدهایی پرداخت شود که اگر آنها را حمایت نکنیم موجب تعطیلی واحد و از دست رفتن اشتغال موجود می‌شود.
"طالبی" با اشاره به اینکه "در سرمایه ثابت هم ایجاد اشتغال در این واحدها باید بتواند بار بیکاری در استان را برطرف کند، " گفت: در ایجاد اشتغال اولویت‌هایی داریم که باید درنظر گرفته شود و برای تحقق آن تلاش کنیم‌.
استاندار یزد ادامه دا‌د: اشتغال نیروهای بومی و تحصیل‌کرده دو موضوع و اولویتی است که اگر مدنظرمان نباشد هیچ اتفاق خاصی قرار نیست در استان رخ دهد و همچنان نرخ بالای بیکاری را در استان خواهیم داشت و از دست رفتن منابعی که خیلی در شرایط فعلی توجیه ندارد را خواهیم دید.
وی افزود: این که گفته شود بیش از یک هزار اشتغال با تسهیلات مصوب این جلسه، ایجاد می‌شود رافع تکلیف ما نیست و ما باید بر روی این موضوع نظارت دقیق داشته باشیم.‌
"طالبی" در پایان سخنان خود خواستار شد: فرآیند و مکانیزمی طراحی شود تا لیست اشتغال های جدید ‌در استان از محل پرداخت تسهیلات در جلسات بعدی به دستگاه های متولی و برای اطلاع مردم در راستای شفافیت و پاسخگویی به انتظارات و توقعات جامعه آماده و ارائه شود.
گفتنی است "محمدرضا علمدار" رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز در این نشست خاطرنشان کرد: تاکنون کارگروه ‌تسهیل و رفع موانع تولید استان ‌چهار هزار و ۴۵ مصوبه داشته و در این کارگروه به سه هزار و ٩٩٨ پرونده واحد تولیدی و صنعتی استان رسیدگی شده که ارائه تسهیلات بانکی، رفع مشکلات تامین اجتماعی، مالیاتی گاز و برق به ترتیب از اولویت های این کارگروه بوده است.

★‌خبرنگار: مجید وفایی شاهی★

★عکس: رضا زارع★


آدرس کوتاه :