شناسه : 87120167
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعۀ منابع استانداری:


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعۀ منابع استانداری در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت: ارائۀ تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی دارای مشکل استان باقوّت ادامه دارد و در این رابطه شاهد تعامل خوب بانکها با کارگروه تسهیل هستیم.

به گزارش دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری یزد، بعدازظهر شنبه 23 بهمن ماه سی و پنجمین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با حضور «سیدعلی عزالدینی» معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعۀ منابع استانداری، «سیدحسین میرحسینی» معاون تشریفات، روابط عمومی و امور بین الملل دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری، «محمدرضا علمدار یزدی» رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و اعضای این کارگروه در دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعۀ منابع استانداری برگزار شد.
«سیدعلی عزالدینی» در این نشست بیان کرد: خوشبختانه در استان شاهد تعامل خوب بانکها برای ارائۀ تسهیلات به واحدهای تولیدی دارای مشکل هستیم اما واحدهایی که بازاری برای تولیداتشان وجود ندارد، طبیعی است که تسهیلات رونق تولید نیز دریافت نمی‌کنند.
وی با اشاره به اقداماتی که در راستای رفع مشکلات تولید کنندگان در استان انجام شده است، ادامه داد: دستورالعمل بانک‌ها بیان کرده است برای پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی حتما بازار فروش دیده شود به‌گونه‌ای که در بازپرداخت، پول به بانک برگردد.
عزالدینی خاطرنشان کرد: براساس این دستورالعمل، بانک‌های استان به واحدهایی که دپو تولیداتشان زیاد است و بازاری برای فروش محصولات ندارند، تسهیلات برای تولید بیشتر نمی دهند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعۀ منابع استانداری در پایان سخنان خود گفت: با مصوبات خوب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان ارائۀ تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی دارای مشکل باقوّت ادامه دارد و تاکنون مشکلی در رابطه با ارائۀ تسهیلات نداشته ایم.


ارائۀ تسهیلات به هزار و ۲۶۲ واحد صنعتی استان‌


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز در این نشست بیان کرد: تسهیلات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان به هزار و ۲۶۲ واحد صنعتی و تولیدی پرداخت شده و می‌شود.
«محمدرضا علمدار یزدی» ادامه داد: با توجه به اینکه بانک‌های استان علاوه بر واحدهای معرفی شده از طرف کارگروه تسهیل، مبلغ قابل توجهی نیز تسهیلات به صورت مستقیم به واحدهای تولیدی و صنعتی دارای مشکل استان پرداخت کرده اند، استان یزد رتبه چهارم در زمینه پرداخت تسهیلات را کسب کرده است.
علمداریزدی در ارتباط با مبلغ تسهیلات ارائه شده از سوی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان به واحدهای تولیدی خاطرنشان کرد: سهم استان یزد از اعتبارات در نظر گرفته شده، 460 میلیارد تومان بود که با پیگیری‌های انجام شده، این مبلغ به یک هزار و 60 میلیارد تومان افزایش یافت.