شناسه : 98293168


استاندار يزد با بيان اين نكته كه " هم اكنون بيش از 30 هزار نفر در سراسر استان داوطلب حضور در مراسم اربعين، ثبت نام كرده و بيش از 10 هزار ويزا تا كنون صادر شده است" تصريح كرد: استان يزد در شهرهاي كربلا، نجف و كاظمين، موكبهايي را جهت امر " اسكان" و " تغذيه" زوار امام حسين(ع) در نظر گرفته و در اين خصوص پيشگام است و بايد به هر نحو ممكن اين برند پيشگامي در خدمت رساني به عاشقان اباعبدالله(ع) و شركت كنندگان در نهضت عظيم اربعين حسيني نيز به مانند برند خوشنامي يزد و يزديها، حفظ شود و در دنيا طنين انداز گردد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، نشست خيرين اربعين استان، عصر سه شنبه 2 آبانماه 1396 به رياست " سيد محمد ميرمحمدي" در سالن زنده ياد حميديا برگزار شد.
استاندار يزد در اين نشست با اشاره به عظمت حركت خودجوش و مردمي اربعين حسيني خاطر نشان نمود: نهضت اربعين، نه تنها باعث افتخار جهان اسلام است بلكه به يك جريان ظلم ستيزانه بدل شده و چون الگويي براي همه مظلومين جهان جلوه گري مي كند و اين حركت انگيزه تلاش براي مقابله با ظلم را در وجود همه مردم ستمديده جهان به وجود آورده است.
وي افزود: عظمت نهضت اربعين، در شورآفريني مردمي كه با پاي برهنه و پياده و به هر طريق ممكن، به سمت بارگاه ملكوتي سيد الشهداء در حركتند، جلوه گر است و اين ميزان از عشق و ارادت، دنيار را به شگفتي واداشته و مبهوت خود ساخته است.
" ميرمحمدي " تصريح كرد: بهره مندي از فرصت اربعين حسيني و الگوسازي پيرامون اين نهضت مردمي، براي همه مسلمين جهان فرصتي مغتنم است و ما  ايرانيان به عنوان طلايه داران اين حركت عظيم، بايد بدان افتخار كننيم و هرگونه مساعدتي را براي هر چه بهتر برگزار شدن آن انجام دهيم.
عالي ترين مقام اجرايي استان خاطر نشان نمود: تمامي دستگاه ها و مسئولين امر، در خدمت هر چه باشكوهتر برگزار شدن اين مراسم هستند اما در هر صورت گاه موارد جزئي و محدودي وجود دارد كه پيش بيني آن ميتواند به روند خدمت رساني هر چه بهتر به زائرين اربعين حسيني كمك كند، تا اين نهضت با عظمت و پرشكوه، تحت الشعاع برخي كاستيها و نواقص جزئي قرار نگيرد.
وي افزود: در اين رابطه و به همين منظور در سالهاي اخير جلساتي را با حضور خيرين محترم تشكيل داديم تا بتوانيم از همياري و مشاركت اين عزيزان در راستاي رفع اين تنگناهاي احتمالي بكوشيم و پيش بيني هاي لازم را در اين خصوص داشته باشيم تا مشكلي براي عاشقان اباعبدالله(ع) و زوار اربعين حسيني ايجاد نشود و اين نهضت با شكوه و صلابت هر چه تمامتر برگزار شود.
استاندار يزد با بيان اين نكته كه " هم اكنون بيش از 30 هزار نفر در سراسر استان داوطلب حضور در مراسم اربعين، ثبت نام كرده و بيش از 10 هزار ويزا تا كنون صادر شده است" تصريح كرد: استان يزد در شهرهاي كربلا، نجف و كاظمين، موكبهايي را جهت امر " اسكان" و " تغذيه" زوار امام حسين(ع) در نظر گرفته و در اين خصوص پيشگام است و بايد به هر نحو ممكن اين برند پيشگامي در خدمت رساني به عاشقان اباعبدالله(ع) و شركت كنندگان در نهضت عظيم اربعين حسيني نيز به مانند برند خوشنامي  يزد و يزديها، حفظ شود و در دنيا طنين انداز گردد.
" ميرمحمدي" خاطر نشان كرد: قطع به يقين كمكهايي كه براي هر چه باشكوهتر برگزار شدن خدمات دهي به زوار عزيز انجام مي شود، صدها برابر بركت و نفع معنوي و مادي به همراه خواهد داشت و خيرين بزرگوار با نيت خير و توكل بر خداي متعال و توسل به امام حسين(ع)  به اين امر مهم واقف هستند و در اين فرايند معنوي مشاركت خواهند داشت.
وي افزود: در سال گذشته نيز نهادها و واحدهاي توليدي و صنعتي چون شهرداري يزد، شركت پيشگامان كوير، مجتمع معدني و صنعتي چادرملو، سنگ آهن بافق و فولاد آلياژي يزد، هر كدام با پرداخت مبالغي در اين امر خير مشاركت نمودند و امسال نيز با دعوت از اتاق بازرگاني، خانه صنعت و معدن استان و انجمن مديران صنعتي، زمينه مشاركت اين عزيزان در هر چه باشكوهتر برگزار شدن نهضت اربعين حسيني فراهم است.
" ميرمحمدي" در پايان تصريح كرد: امسال با توجه به افزايش تعداد زائرين و موكبهايي كه توسط استان يزد برپا مي شود و همچنين گسترش حجم پذيرايي و اسكان از عزاداران اربعين، لزوم بهره مندي هر چه بيشتر از اين مساعدتها و همدليها احساس ميشود وايمان دارم كه به بركت نهضت عاشورا و قيام حسيني، هر گونه مشاركت خيري در اين مسير موجب تحول، پويايي و جاري شدن خير و بركت در زندگي همه عزيزان خواهد شد.
گفتني است در پايان اين نشست هركدام از واحدها و شركتهاي توليدي حاضر، آمادگي خد را جهت اهداء مبالغي  جهت مساعدت و همياري به منظور هر چه با شكوهتر برگزار شدن نهضت اربعين حسيني و خدمات رساني استان در اين فرايند اعلام داشتند.