شناسه : 84976517


معاون پارلمانی رئیس جمهوری در شورای اداری استان یزد با بیان اینکه امید ملّی باید تبدیل به عشق ملّی شود، گفت: امروز ناامید کردن مردم یک گناه نابخشودنی و بازی در زمین دشمن است.

به گزارش دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری یزد، پیش از ظهر پنج‌شنبه دوم دی ماه معاون پارلمانی رئیس جمهوری و هیئت همراه، استاندار یزد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعۀ منابع استانداری، مدیرکل دفتر استاندار و روابط عمومی استاندار، نمایندۀ مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، جمعی از فرمانداران، مشاوران استاندار و اعضای شورای اداری استان در سالن اجتماعات شرکت فولاد آلیاژی ایران برگزار شد.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری در شورای اداری استان یزد گفت: امید ملّی که از سال 92 با آمدن دولت تدبیر و امید در کشور و در بین مردم ایجاد شده باید با همراهی همه مسئولان به عشق ملّی تبدیل شود.
«حسینعلی امیری» بیان کرد: دولت یازدهم در حالی کار خود را آغاز کرد که وضعیت اقتصادی کشور در سطح ملی و بین المللی مناسب نبود اما این دولت، دولت پاسخگو بود و شعارهایی همچون نجات اقتصاد کشور، حل مشکل پرونده هسته‌ای، حقوق شهروندی و اصلاح نظام شهروندی را مطرح کرد.
معاون رئیس جمهوری اضافه کرد: با توجه به ارتباط تنگاتنگ رشد اقتصادی با موضوع هسته ای اولویت دولت حل این مشکل بود چون ورود کالا به ایران بسته و نظام بانکی کشور قفل شده بود.
امیری تصریح کرد: با وجود تمام مشکلات و محددیتها پرونده هسته ای کشور با مدیریت دکتر روحانی و مسئولان نظام و بر اساس منویات مقام معظم رهبری در جریان سند بین المللی برجام به نتیجه رسید.
وی خاطر نشان کرد: امروز رژیم تحریم ها به هم ریخته و حق انرژِی هسته ای ایران به رسمیت شناخته شده و در واقع با ورود هیات های تجاری به ایران، بازار ورود کالا به کشور باز شد.
امیری با بیان اینکه دیپلماسی اقتصادی و نفتی دولت جایگاه ایران را در نظام بین الملل و سازمان اوپک احیا کرد گفت: پیشی گرفتن صادرات غیر نفتی بر نفتی، رشد اقتصادی 7.4 درصدی، مهار تورم 45 درصدی و نیز برتری برق صنعتی بر خانگی بیانگر رشد و رونق اقتصادی در کشور است.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری در پایان با بیان اینکه تلاش و کار آفرینی، برند استان یزد است اظهار امیدواری کرد با همدلی و همکاری موجود در این استان، رونق بیش از پیش اقتصادی استان را شاهد باشیم.