استاندار یزد در شورای اداری شهرستان میبد:


استاندار یزد انقلاب اسلامی را منشا جوشش سرمایه های اجتماعی در کشور دانست و با تاکید بر اهمیت روحیه بالای مشارکت در شهرستان میبد گفت: امروز هیچ جهادی بالاتر از گام نهادن در عرصه اشتغال نیست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، شورای اداری شهرستان میبد با حضور «محمدعلی طالبی» استاندار یزد، «کمال دهقانی» نماینده مردم شریف تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، «حسین فلاح» فرماندار میبد،«عباس حیدری» مدیرکل حوزه استاندار و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.
استاندار یزد بیان کرد: سرمایه اجتماعی بالا یکی از مهمترین ویژگی های شهرستان میبد و  از دستاوردهای مهم انقلاب محسوب می شود زیرا انقلاب اسلامی جوشش سرمایه اجتماعی در کشور بود  که  در این دوران به یک باره شکل گرفت و  تا سالهای سال در اوج  باقی ماند.
«محمدعلی طالبی» افزود:وجود سرمایه اجتماعی برآمده از انقلاب، کشور را از بحران های ابتدایی این دوران عبور داد و بهترین پشتوانه در زمان دفاع مقدس بود و بعد از آن نیز زمینه تحمل، مدارا و مقاومت در برابر انواع و اقسام توطئه های دشمنان در طول این چهل سال را فراهم ساخت.
طالبی ادامه داد:توطئه های متعددی از جمله تحریم های ظالمانه به وجود  آمدو دشمنان سعی کردند با ابزار تحریم و اعمال فشار به کشور ما را از ادامه مسیر باز دارند اما  همین سرمایه های اجتماعی که مهمترین عنصر آن اعتماد به نظام و باور مردمی است، توانست کشور را  با اقتدار حفظ کند.
وی خاطرنشان کرد:اما در تلاش های دشمن و نوع جدید تحریم ها،سرمایه اجتماعی هدف قرار داده شده است و با  اعمال فشار اقتصادی سعی دارند جامعه را عاری از اعتماد ساخته  و در ضعف سرمایه های مردمی به اهداف شوم خویش دست یابند.


*  افزایش اعتماد و تقویت امید نسبت به آینده مهمترین وظیفه و مسئولیتی همگانی است


عالی ترین مقام اجرایی استان گفت امروز مهمترین وظیفه و مسئولیت همه ما افزایش اعتماد و تقویت امید جامعه نسبت به آینده است و  بدانیم اگر در مسیری قدم برداریم که حرف و عمل ما موجب نا امیدی مردم شود ،دقیقا در زمینی بازی می کنیم که دشمن فراهم ساخته است.
طالبی افزود: بنابراین باید مبتنی بر این الگو و  همانگونه که انقلاب با اتکا به وحدت و انسجام جامعه پیروز شد، با بهره گیری از سرمایه اجتماعی موانع را پشت سر گذاشته و با تکیه بر ارتقای اعتماد و افزایش امید از مشکلات عبور کنیم.
استاندار یزد بیان کرد: اگر چه میراث دار مشکلات بزرگی هستیم که در طول سال های گذشته بر کشور تحمیل شده اما در عین حال می توانیم امیدمان را نسبت به آینده و شرایط پیش رو زنده نگه داریم و با جدیت در عرصه های مختلف و خدمت صادقانه به مردم قدم برداریم.
وی با تاکید بر پیگیری و همفکری برای حل مشکلات و دغدغه های شهرستان میبد اظهار داشت: زمینه سازی برای رونق اشتغال و  تقویت سرمایه گذاری از  اولویت های مهم  در استان محسوب می شود و  در این مسیر باید از  همه ظرفیت های قانونی استفاده شود.
طالبی یادآور شد:از مسئولان شهرستان و سرمایه گذارانی که در بخش خصوصی فعال هستند می خواهیم که موانع پیش روی فعالیت های اقتصادی و حوزه اشتغال را  ارائه کنند تا اگر مواردی از دستورالعمل ها برای تسهیل شرایط نیازمند اصلاح است در سطح ملی پیگیری شود.
عالی ترین مقام اجرایی استان تاکید کرد: همه دستگاه ها و سازمان های اداری استان موظف هستند که در موضوع سرمایه گذاری و اشتغال بدون هر گونه محدودیتی فعالیت کنند زیرا  امروز هیچ جهادی بالاتر از گام نهادن در عرصه اشتغال و سرمایه گذاری نیست.
استاندار یزد در پایان گفت:مردم میبد از روحیه مشارکت بسیار خوبی در امور  مختلف برخوردارند و خیرین میبدی قدم های بسیار بزرگی برای توسعه شهرستان برداشته اند که این امر متاثر از  اعتماد به مسئولان و به میدان آمدن  با سرمایه و توان خود برای تعالی شهرستان و استان  است.

*خبرنگار:فاطمه شریفی
*عکاس:رضا زارع


آدرس کوتاه :