شناسه : 98501883


”محمدصادق طهماسبی” مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری یزد و دبیر شورای پدافند غیرعامل استان به مناسبت روز ملی پدافند غیرعامل و هفته نکوداشت پدافند غیرعامل پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، متن کامل پیام مدیرکل پدافند غیرعامل  استانداری به شرح زیر است:
بسمه تعالی
امنیت پایدار و ارتقای آستانه تاب آوری و پایداری مردم در شرایط بحران از اهداف مهم پدافند غیرعامل است که همه حوزه ها را دربرمی گیرد و تمام ادارات، نهادها و سازمان ها در موضوع های تخصصی باید تمهیداتی در حوزه پدافند غیرعامل بیاندیشند که در مقابل هر تهدیدی راهکاری مناسب برای مقابله با آن را داشته باشند.
امروز که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توانسته است فرهنگ ها و ارزش های ایرانی و اسلامی را به خوبی به مردم جهان معرفی کند، تهدیدهای دشمنان تغییر یافته و نفوذ فرهنگی از مهم ترین اهداف آنها در ضربه زدن به نظام و ملت ایران است.
شرایط امروز اهمیت موضوع پدافند غیرعامل را دو چندان کرده و در این میان آموزش در این حوزه امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.
در همین راستا قرارگاه ها و کارگروه های متنوع و متعددی در حوزه پدافند غیرعامل تشکیل شده که یکی از مهم ترین این قرارگاه ها، قرارگاه پدافند زیستی با هدف حفاظت و صیانت از جان انسان ها به عنوان سرمایه های اجتماعی کشور است.
هفته پدافند غیرعامل فرصت مغتنمی است تا مدیران و مسوولان دلسوز با الگوگیری از آیات نورانی قرآن مجید، سیره نبوی و امامان معصوم )ع( در مسیر اعتدال، وظیفه خطیر خود برای ارتقای پایداری و اقتدار ملی را قدر دانسته و با نگاه ویژه، علمی و کارشناسی ابعاد گوناگون حوزه پدافند غیرعامل را به کمک علما و روحانیون، صدا و سیما، اهالی محترم رسانه، نخبگان و دانشگاهیان استان به مردم اطلاع رسانی نمایند.
اینجانب ضمن قدردانی از حمایت های استاندار محترم و رییس شورای پدافند غیرعامل استان و معاون محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و جانشین شورای پدافند غیرعامل استان و فعالیت های فرمانداران محترم و اعضای محترم و تلاشگر شورای پدافند غیرعامل در استان و شهرستان ها و همکاران پرتلاش خود در اداره کل پدافند غیرعامل استانداری، توفیقات روزافزون همه کسانی که در این حوزه مهم به انجام رسالت خطیر خود می پردازند را از پروردگار متعال خواستارم.