شناسه : 96203217
استاندار يزد:


استاندار يزد گفت: نشاط و شادابي را ميتوان در كار و تلاش روزانه جستجو كرد و بايد به اين باور برسيم كه كار اجتماعي و مردمي ، تاثير گذار و نشاط آفرين است.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، سيد محمد ميرمحمدي در مراسم جشن محله اسكان كه با عنوان " نشاط، همدلي و سلامت" برگزار شد ، ضمن تبريك فرارسيدن دهه ولايت و امامت و اعياد قربان و غدير خم، خاطرنشان كرد: بسيار مشتاق بودم تا از نزديك، فعاليت‌ها و اقدامات شمارا ببينم و با شما در اين خصوص به گفت‌وگو بنشينم و خدا را سپاسگزارم كه امشب شاهد اين فضاي بانشاط و شاداب در اين جشن هستيم و همين باهم بودن‌هاست كه زيبايي‌هاي زندگي را صدچندان مي‌کند.
استاندار يزد افزود: چنين مراسمي زمينه‌هاي گفت‌وگوي بيشتر و تبادل‌نظر افراد را فراهم مي‌آورد و همين گفت‌وگوها و جشن‌هاست كه شادي و نشاط و شادابي را براي ما به دنبال دارد.
وي سپس به بحث " نشاط، سلامت و همدلي" به‌عنوان موضوع اين جشن اشاره كرد و خاطرنشان نمود: اگر در زندگي به همين سه عرصه عنوان‌شده به‌عنوان موضوع جشن امشب توجه لازم صورت گيرد، بسياري از مشكلات حل خواهد شد و مهم است كه بيانديشيم تا چگونه زندگي كنيم كه سطح نشاط، همدلي و سلامت را براي خود و ديگران ارتقاء دهيم.
عالي‌ترين مقام اجرايي استان تاكيد كرد: نشاط و شادابي را مي‌توان در كار و تلاش روزانه جستجو كرد و بايد به اين باور برسيم كه كار اجتماعي و مردمي ، تأثيرگذار و نشاط آفرين است.
وي افزود: همدلي نيز با عشق و علاقه و دوست داشتن يكديگر و همچنين گسترش فضاي گفت و گو و تفاهم و تبادل نظر  ايجاد مي شود و قوام مي يابد و نقش بسزايي در پيشرفت و تحول آفريني در جامعه دارد.
استاندار يزد آنگاه به جايگاه سلامت جسم و جان در ايجاد يك جامعه پويا و تحول آفرين اشاره كرد و گفت: سلامت جسم با ورزش، تغذيه مناسب، رعايت بهداشت فردي و اجتماعي و سلامت جان با دوري از استرس و اظطراب، ايمان به لطف و عنايت خداي متعال و عشق ورزيدن و محبت كردن نسبت به يكديگر حاصل مي شود.
ميرمحمدي در پايان ضمن تشكر از برگزاركنندگان اين مراسم، برپايي چنين جشنها و گردهماييهايي را در ايجاد همدلي و نشاط اجتماعي و كاهش آسيبهاي جامعه موثر دانست و خواستار تداوم اين فضا و گسترش آن با مشاركت اقشار مختلف مردم شد.