رئیس ستاد انتخابات استان:


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان بار اصلی اجرای قانون انتخابات را بر دوش اعضای شعب ثبت‌نام و اخذ رأی دانست و گفت: تأیید صلاحیت گسترده داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور و استان نشانۀ حضور شایستگان در عرصۀ انتخابات است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، «محمدعلی طالبی» در نشست آموزشی اعضای شعب ثبت‌نام و اخذ رأی شهرستان یزد که با حضور فرماندار یزد، مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری و دبیر ستاد انتخابات استان برگزار شد؛ اظهار داشت: شرایط منطقه‌ای، موقعیت جهانی ایران، نوع نگاه‌های جهانی، شرایط داخلی و وضعیتی که امروز کشور در آن قرارگرفته و نوع تبلیغات و گفتمان‌هایی که در حال انجام است حساسیت دو انتخابات پیش رو را دوچندان کرده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بابیان اینکه به نظر می‌رسد رقابت‌ها در این انتخابات متفاوت از دیگر انتخابات باشد، گفت: شرایط موجود در این انتخابات نشان‌دهندۀ مسئولیت سنگین دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات است.
وی بیان کرد: در استان با همفکری و تعاملی که میان همۀ بخش‌های انتخابات برقرار است، توانستیم شرایط خوبی را حاکم کنیم به‌گونه‌ای که از بدو تشکیل هیئت‌های اجرایی بهترین همکاری‌ها میان ستاد انتخابات، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و از دیگر سو، میان هیئت‌های نظارت شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی وجود داشته است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بابیان اینکه بررسی صلاحیت‌ها با همکاری و تعامل هیئت‌های اجرایی پیش رفته است، افزود: تأیید صلاحیت گسترده داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور و استان نشان‌دهندۀ حضور شایستگان در عرصۀ انتخابات است و به‌هیچ‌وجه مربوط به چشم‌پوشی هیئت‌های اجرایی و نظارت از مسائل و مشکلات احتمالی داوطلبان نمی‌شود.
وی به رویکردها و راهبردهای مختلف در انتخابات اشاره کرد و ایجاد امنیت و آرامش در استان، مشارکت حداکثری در انتخابات، تعامل هیئت‌های اجرایی و نظارت و بازرسی و نیز قانون‌مداری در انتخابات را از راهبردهای استان در انتخابات پیش رو بیان نمود.
رئیس ستاد انتخابات استان افزود: اکنون با تعامل دستگاه‌ها، امنیت و آرامش خوبی در فضای استان ایجادشده؛ مجموعه فعالیت‌هایی برای تحقق مشارکت حداکثری در حال انجام است و تعامل خوبی میان هیئت‌های اجرایی، نظارت و بازرسی ایجادشده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با اشاره به اینکه قانون میثاق مشترک همۀ بخش‌های درگیر در انتخابات است، گفت: راهبرد چهارم در انتخابات پیش رو قانون‌مداری در انتخابات است به این طریق که همۀ دست‌اندرکاران انتخابات قانون را میثاق مشترک در همۀ بخش‌های انتخابات بدانند و با عمل به همۀ دستورالعمل‌های قانونی، شرایط مناسب را برای انتخاب خوب فراهم کنند.
وی برگزاری سالم و قانون‌مند انتخابات را بر عهدۀ دست‌اندرکاران انتخابات دانست و بابیان اینکه بار اصلی اجرای قانون بر دوش اعضای شعب ثبت‌نام و اخذ رأی است، افزود: نباید از مطالعه دستورالعمل‌ها، دفترچۀ راهنما و نکاتی که در جلسات آموزشی از سوی مدرسان بیان می‌شود، چشم‌پوشی کرد.
رئیس ستاد انتخابات استان ادامه داد: همه باید به قانون و دستورالعمل‌ها پایبند باشند و به علم پیشین خود اکتفا نکنند، زیرا برخی موارد تغییر کرده است و افراد باید توجه کنند که سیستم رایانه‌ای در انتخابات مکانیزه بخش اصلی کار است و در این سیستم تجمیع آرا صورت می‌گیرد.
طالبی تصریح کرد: خواهش ما این است که اعضا با جدیت دربارۀ آنچه مربوط به اعضای شعب و نمایندگان فرمانداران است، اطلاعات کسب کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد بابیان اینکه در استان آموزش و برنامه‌ریزی‌های مرتبط با فرایند برگزاری انتخابات با جدیت آغازشده است، گفت: 31 نشست و همایش آموزشی برای همۀ شعب پیش‌بینی‌شده که خوشبختانه شهرستان یزد در این امر پیش‌رو بوده است.
وی اظهار امیدواری کرد با تعامل و درک دقیق مسئولیت مداوم به خود یادآوری کنیم که حق‌الناس یعنی به‌گونه‌ای عمل شود که خدای‌ناکرده آرای مردم آن شعبه از بین نرود و از رأی همۀ مردم صیانت شود.
 


آدرس کوتاه :