سرپرست معاونت عمرانی استانداری یزد:


سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد در نشستی که با حضور مدیران ارشد بانک مسکن در کشور برگزار شد؛ اظهار داشت: بازآفرینی شهری باهدف ساخت محله، با کمک بخش خصوصی و مشارکت مردم محقق می‌شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد؛ نشست هماهنگی و هم‌اندیشی مدیران شهری و مسئولان ارشد بانک مسکن به ریاست سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد و به‌منظور ایجاد زمینه مشارکت بانک مسکن در تأمین منابع و تسهیلات طرح بازسازی و بازآفرینی شهری به‌ویژه در بافت تاریخی و فرسوده یزد برگزار شد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد در این جلسه عنوان کرد: برای موفقیت در اجرای طرح بازآفرینی شهری نیازمند گفتمانی واحد بین دستگاه‌های متولی هستیم.
«محسن صادقیان» افزود: طرح بازآفرینی شهری باهدف ساخت محله و ایجاد تمام اجزای یک محله و با حضور شرکت‌های خصوصی و با مشارکت مردم انجام می‌شود.
وی هدف این طرح را ساماندهی و ایمن‌سازی بافت فرسوده، تأمین نیازهای جدید اسکان در بافت و ایجاد اشتغال دانست و نقش مشارکت مردم در این امر را ضروری عنوان کرد.
شهردار و برخی از اعضای شورای شهر یزد نیز در این جلسه بر اهمیت بافت تاریخی یزد و نقش آن در معرفی تاریخ یزد و ایران در جهان و همچنین ضرورت حفظ این میراث تاریخی و سرمایه‌گذاری در این بخش تأکید کردند.
مدیران بانک مسکن نیز ضمن تشریح روش‌های ارائه تسهیلات و نحوه همکاری در بازسازی و اجرای طرح بازآفرینی شهری پیشنهاد‌های خود را مطرح کردند.
در این جلسه حاضرین پیرامون راهکارهای مشارکت بانک مسکن در اجرای طرح‌های بازسازی و بازآفرینی شهری به‌ویژه در بافت تاریخی و فرسوده شهر یزد بحث و تبادل‌نظر کردند.
در پایان این نشست مقرر شد جلسات بعدی با حضور نمایندگان بانک مسکن، شهرداری و ادارات کل میراث فرهنگی و راه و شهرسازی به‌صورت هر دو هفته برگزار شود تا ضمن بازدید و بررسی شرایط محله‌های واقع در بافت تاریخی، روش‌های سرمایه‌گذاری و ارائه تسهیلات و مدل مشارکت‌ها طراحی شود.
 


آدرس کوتاه :