مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری به همراه مدیرکل مدیریت بحران استان و جمعى از مسئولان استان یزد از مناطق زلزله‌زده کوهبنان کرمان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی استاندارى يزد، «محمدصادق طهماسبى» مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری به همراه «هادی هادی نسب» مدیرکل مدیریت بحران استان و برخى از کارشناسان این اداره کل ضمن حضور در منطقه زلزله‌زده کوهبنان کرمان و ديدار با مردم زلزله‌زده و فرماندار این شهرستان از مراحل آواربردارى و بازسازى شهر بازدید کردند.
دبير شوراى پدافند غیرعامل استان یزد در ديدار با «حسین سالارى» فرماندار كوهبنان يادآور شد: تنها راه مصون‌سازی شهرها و روستاها در برابر زلزله رعايت دقيق الزامات پدافند غيرعامل در حوزه ساخت است.
طهماسبی افزود: بر اساس اسناد بالادستى، ابلاغى و قوانين و آیین‌نامه‌های ساخت‌وساز خصوصاً مبحث ٢١ مقررات ملى ساخت و الزامات كمسيون ٢١٥(ماده ٢٣) با عنايت به موقعيت ژئوفيزيكى و ساختار زمین‌شناسی نواحى جنوب شرق استان يزد و شهرهايى مانند كوهبنان رعايت كامل و دقيق اصول پدافند غیرعامل در حوزه ساخت، موجب ارتقاى پايدارى و تاب‌آوری در مقابل پديده زمین‌شناختی زلزله خواهد بود.
«هادی هادی نسب» مدیرکل مدیریت بحران استان یزد نیز در این دیدار گفت: برای اعزام تیم‌های کمک‌رسانی و خیرین جهت تسریع در ساخت‌وساز و اسکان دائم خسارت دیدگان منطقه کوهبنان، استان یزد آماده همکاری است.
گفتنی است در این بازدید معاون فرماندار یزد و معاون هلال‌احمر استان نیز حضور داشتند.
 


آدرس کوتاه :