شناسه : 98240320
استاندار يزد:


استاندار يزد گفت: در بحث ارائه تسهيلات به توليدكنندگان، حتما بايد سرعت عمل در تكميل اين فرايند مد نظر قرار گيرد چرا كه اين مهم از خواب سرمايه جلوگيري نموده و موجب بهره برداري سريعتر طرح ها خواهد شد كه در نهايت نيز توليد و اشتغال را با سرعت بيشتري در استان رونق خواهد بخشيد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، نشست كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد استان، عصر دوشنبه اول آبانماه 1396 به رياست " سيد محمد ميرمحمدي" در سالن زنده ياد حميديا برگزار شد.
استاندار يزد در اين نشست، ضمن تشكر از همكاري بانكهاي استان با توليد كنندگان ، اين همكاري را موجب رونق توليد و اشتغال در استان دانست و خاطر نشان نمود: اين امر ميتواند در نهايت به سود سيستم بانكي استان نيز باشد چرا كه هرگاه رونق اقتصادي ايجاد شود، بانكها نيز از اين فرايند بهره لازم را خواهند برد.
عالي ترين مقام اجرايي استان تصريح كرد: در بحث ارائه تسهيلات به توليدكنندگان، حتما بايد سرعت عمل در تكميل اين فرايند مد نظر قرار گيرد چرا كه اين مهم از خواب سرمايه جلوگيري نموده و موجب بهره برداري سريعتر طرح ها خواهد شد كه در نهايت نيز توليد و اشتغال را با سرعت بيشتري در استان رونق خواهد بخشيد.
" ميرمحمدي" سپس از مديران بانكها خواست تا در صورت كمبود منابع جهت تخصيص تسهيلات به واحدهاي توليدي متقاضي، اين موارد را به صورت مكتوب  اعلام دارند .
وي افزود: در صورت اعلام كمبود منابع از سوي بانكهاي عامال استان، ميتوان با برگزاري نشست مشتركي با وزير محترم صنعت، معدن و تجارت و رييس كل بانك مركزي، تدبيري در اين خصوص انديشيد و مشكل را مرتفع نمود چرا كه هدف اصلي تحرك بخشي به واحدهاي سرمايه گذاري شده و بهره برداري هر چه سريعتر از آنهاست.
استاندار يزد در پايان از مديران عامل بانكهاي استان خواست تا در مواردي كه به هر دليل پرداخت تسهيلات به متقاضيان با مانع مواجه شده، دلايل را با شفافيت و صراحت عنوان كنند تا در جهت رفع نواقص و تكميل موارد قانوني جهت اخذ تسهيلات از سوي متقاضيان اقدام شود.
گفتني است در اين نشست، 171 طرح جهت اخذ تسهيلات به بانكهاي عامل استان معرفي شد.