رئیس ستاد انتخابات استان یزد:


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در جمع ناظرين انتخابات، گفت: حضور ناظران قوی در شعب ثبت‌نام و اخذ رأی و نظارت آن‌ها، موجب ایجاد اعتماد در سطح جامعه می‌شود و با قاطعیت می‌گوییم به‌سلامت انتخابات کاملاً اطمینان داریم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، «محمدعلی طالبی» 25 اردیبهشت، در جلسۀ آموزشی، توجیهی ناظرين انتخابات استان ابراز خرسندی کرد که هیئت نظارت استان و شهرستان جایگاه خوبی دارند؛ به‌گونه‌ای که هرکدام تجارب، سوابق ارزشمند و مسئولیت‌های گوناگونی را در نظام جمهوری اسلامی داشته‌اند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد بابیان اینکه خوشبختانه در بحث اجرا و نظارت با جمعی باتجربه، کاردان روبه‌رو هستیم؛ بیان کرد: برگزاری قانون‌مند انتخابات برای همه یک اصل مهم است که قانون را به‌عنوان میثاق مشترک خود در همۀ مراحل انتخابات قرار داده‌اند.
وی حضور ناظران در شعب ثبت‌نام و اخذ رأی را دارای دو وجه دانست و گفت: حضور ناظران در شعب ثبت‌نام و اخذ رأی تضمین‌کنندۀ سلامت انتخابات است.
طالبی افزود: حضور ناظران قوی در شعب ثبت‌نام و اخذ رأی و نظارت آن‌ها، موجب ایجاد اعتماد در سطح جامعه می‌شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بابیان اینکه امروز با قاطعیت می‌گوییم به‌سلامت انتخابات کاملاً اطمینان داریم، گفت: افتخار می‌کنیم سازوکار انتخابات به‌گونه‌ای است که استانداردهای لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانون‌مند وجود دارد.
رئیس ستاد انتخابات استان در مورد تعداد افراد حاضر در شعب اخذ رأی، بیان کرد: در یک شعبۀ ثبت‌نام و اخذ رأی پنج‌تا هفت نفر اعضای شعبه هستند که از این میان، یک یا دو نفر به‌عنوان نمایندۀ فرماندار هستند، یک یا دو نفر ناظران انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سه تا پنج نفر ناظران شورای نگهبان در انتخابات ریاست جمهوری هستند.
وی ادامه داد: همۀ ارکان نظام به این سازوکار رسیده‌اند که در کنار هیئت‌های اجرایی منتخب مردم، هیئت‌های نظارت نیز وجود داشته باشد تا بتوان این اطمینان را به جامعه و مردم داد که از رأی، خواست و ارادۀ آن‌ها که در صندوق‌های رأی متجلی می‌شود پاسداری می‌شود.
طالبی اظهار امیدواری کرد همۀ دست‌اندرکاران انتخابات در انجام مسئولیتی که در بخش اجرایی و نظارت دارند، به‌خوبی برآیند و افزود: قطعاً ایفای چنین مسئولیتی نیازمند پایبندی به قانون، نامه‌ها و دستورالعمل‌های انتخابات است و ناظران انتخابات نیز افرادی هستند که تجربۀ کافی در امر نظارت را داشته‌اند.
 


آدرس کوتاه :