شناسه : 98746910
وزير كشور در آيين تكريم و معارفه استاندار يزد:


دکتر رحمانی فضلی: نظام و کشور نباید روی مباحث و موضوعاتی که به راحتی قابل حل است هزینه های سیاسی و اجتماعی بدهد.

به گزارش روابط عمومي استاندار يزد و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه استاندار یزد با اشاره به مسئله پیش آمده برای یکی از اعضای شورای شهر یزد اظهار داشت: درباره این موضوع اعتقادمان به عنوان کسانی که مباحث سیاسی، امنیتی و اجتماعی را متولی هستیم بر این است که باید این امور را از مجارى اصلی خودش پیگیری کنیم و معتقدیم این نظام و کشور نباید روی مباحث و موضوعاتی که به راحتی قابل حل است هزینه های سیاسی و اجتماعی بدهد.
 وی در ادامه افزود: بنده شخصا این موضوع را با ملاقات با رئیس قوه قضائیه در میان گذاشتم و نظر ایشان از باب سیاسی و اجتماعی این موضوع با نظر وزارت کشور یکی است و ایشان به بنده فرمودند؛ من با نظر شما در این حوزه موافقم و بايد پیگیری کنیم و من هم پیگیری می کنم.
وزیر کشور تصریح کرد: در این زمینه دو مسئله وجود دارد یکی بحث فقهی آن است که بنده به عنوان وزیر کشور در حوزه فقهی مسئله ورود نکردم و نمی توانم ورود کنم اما از نظر سیاسی، مردم سالاری دینی، اجتماعی و سواستفاده دشمنان از این مسئله موضوعاتی بوده که با رئیس قوه قضائیه مطرح کردم و ایشان با گشاده رویی و سعه صدر دقیقا فرمودند من هم موافق هستم که باید  جنبه سياسی و اجتماعی این موضوع قوی تر دیده می شد و بنده هم پیگیری می کنم.
 رحمانی فضلی گفت: بنده همچنين با رئیس مجلس ملاقات و مکاتبات داشتیم و این مباحث را به عنوان مجلسی که مسئول نظارت بر انتخابات شوراها است در میان گذاشتیم و ریاست مجلس نیز نظر خود را طی مصاحبه ای اعلام کردند و پیگیری های خود را انجام می دهند.
وی بیان کرد: معاون قوه قضائیه هم در مصاحبه ای نظر ریاست قوه قضائیه را گفتند، همچنین همه مباحث نیز با رئیس جمهور در میان گذاشته شد و ایشان هم پیگیر این موضوع هستند.
وزير كشور تاكيد كرد: همه ما بدنبال اين هستيم آزادي هاي مصرح در قانون به نوعي در كشور تامين شود كه همه ما مشاركت در امور كشور داشته باشيم، بايد بهانه ها را از دست دشمنان بگيريم.
 وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اعتقاد دولت در عرصه سیاسی نشاط و مشارکت و انجام مشورت سیاسی و برگزاری انتخابات سالم، قانونی و با شکوه و تقویت از آزادی های فردی و اجتماعی و تقویت از آزادی رسانه ها در این عرصه است.
 وی افزود: انتخابات را با کمترین مشکل و بالاترین صیانت، قانونی و با سلامت برگزار کردیم.
 رحمانی فضلی تاکید کرد: در حوزه احزاب و گروه های سیاسی، اکنون هیچ حزبی منتظر اخذ مجوز نیست و خانه احزاب در ماه های اولیه آغاز به کار دولت یازدهم با کمک خود احزاب بازگشایی شد.
وزیر کشور بیان کرد: اکنون تامین آزادی های تجمع ها را با بالاترین ضریب اطمینان داریم.
 وی با بیان اینکه امنیت کشور با محوریت مردم به صورت پایدار تامین می شود گفت: سپاه، بسیج، ارتش، نیروی انتظامی و غیره برخواسته از بطن مردم هستند و اکنون امنیتمان با درایت و هوشمندی در اوج خود قرار دارد.
 رحمانی فضلی یادآور شد: همه دشمنان بدانند که ما در چارچوب شرع و قوانین بین المللی در برابر هر نوع تهدیدی آمادگی لازم را داریم اما بر اساس حکم شرعی رهبر معظم انقلاب وارد موضوع سلاح های هسته ای نمی شویم و نخواهیم شد ولی نقطه تهدید هرکجا که باشد برای مقابله با آن مدیریت دفاعی خواهیم داشت که این حق ماست.
وزیر کشور با بیان اینکه استانداران باید دارای تجارب کافی باشند و ما نباید فرصت را از دست بدهیم اظهار داشت: استانداران باید دارای قدرت هماهنگی و تعامل باشند تا بتوانند از همه ظرفیت های استفاده کرده و قدرت اجماع سازی و همراه سازی داشته باشند.
 وی خاطرنشان کرد: استانداران باید مجری برنامه های دولت باشند، برنامه هایی که دولت در انتخابات ارائه کرده و مردم به آن رای داده اند و پس از تنفیذ رهبر معظم انقلاب و اعتماد نمایندگان مجلس به وزرا این برنامه های متعلق به همه مردم است.
رحمانی فضلی تاکید کرد: کسانی که اعتقاد به برنامه های دولت نداشته باشند نمی توانند مسئولیت داشته باشند به دلیل اینکه دولت مصمم است این برنامه های اجرایی شود.