شناسه : 84730590
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در جمع خبرنگاران:


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در جمع خبرنگاران در نشست ملی خیّرین و توسعه اجتماعی با اشاره به اینکه خیران استان یزد در تمام زمینه‌ها مشارکت خوبی داشته و دارند، گفت: دولت برای مقابله و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نیازمند مشارکت مؤثر مردم و خیّرین است.

به گزارش دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری یزد، روز پنج شنبه 24 آذر ماه  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار  در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان در نشست ملی خیّرین و توسعه اجتماعی که به میزبانی استان یزد در حال برگزاری است بیان کرد: تصور عمومی از فعالیت‌های خیریه در کشور ما به سمت فعالیت‌های خاصی است که شاید بیشتر جنبه‌های عمرانی داشته باشد و مواردی که در طول سالها به نوعی نهادینه شده که این مشارکت از جانب مردم و خیّرین انجام می‌گرفته است.
«محمدعلی طالبی »ادامه داد: اینکه خیرین در حوزه مسائل اجتماعی و کاهش آسیب‌ها کار کنند، زمینه ای در گذشته برای آن وجود نداشته که بخشی از آن به این برمی‌گردد که شاید در گذشته کمتر با آثار و نتایج آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه روبرو بودیم.
وی افزود: امروز به دلایل مختلف وقتی درگیری شدن جامعه در آسیب‌های اجتماعی را می‌بینیم ضرورت حضور و ساماندهی مردم و خیّرین در این حوزه بیش از پیش احساس می‌شود.
طالبی گفت: دولت به تنهایی نمی‌تواند در زمینه کاهش آسیب‌ها به لحاظ حجم و گستره موضوعی آسیب‌های اجتماعی اقدام کند و حضور و مشارکت مردم وخیّرین در این بحث ضروری و حائزاهمیت است.
وی افزود: این نشست نقطه شروعی برای توجه جدی خیرین به حوزه مسائل اجتماعی است و خوشبختانه تا به امروز هم نتایجی که مورد انتظار بوده به دست آمده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد تصریح کرد: مباحثی که در کارگروه‌های مختلف این نشست صورت گرفته نشان دهنده درک عمیق خیّرین از اهمیت پرداختن به مسائل اجتماعی است و مطمئن هستیم که این نقطه شروع می‌تواند منجر به نتایج بسیار خوب در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی در سطح کشور باشد.
طالبی ادامه داد: استان یزد خوشبختانه به نسبت بعضی از مناطق کشور، کمتر درگیر آسیب‌های اجتماعی بوده ولی به دلایل مختلف می‌توان گفت امروز بعضی  از آسیب‌ها را تجربه می‌کنیم.
وی بیان کرد: صنعتی شدن استان و متعاقب آن بحث مهاجرت‌هایی که به استان یزد صورت گرفته و استان یزد را دومین استان مهاجرپذیر کشور کرده یکی از عوامل مهم در این زمینه است .
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار افزود: دستگاه‌های اجرایی استان و خیّرین تعامل و همکاری خوبی در این زمینه داشته اند و استان یزد برای میزبانی این نشست در سطح کشور از ظرفیت بالایی برخوردار بود.
طالبی بیان کرد: حضور مردم در زمینه مسائل اجتماعی و حرکت آنها همراه با مسئولان بسیار با اهمیت است زیرا ما تجربه خوبی از مشارکت مردم در امور مختلف استان داشته و داریم.
وی ادامه داد: مردم استان یزد با همت خودشان افتخارات بزرگی را در طول تاریخ و بدون کمک دولت‌ها آفریده اند و در انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و عرصه‌های مختلف دیگر مشارکت فعال داشته اند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: خیّرین استان یزد امروز هم در بحث مدرسه‌سازی و مسکن‌سازی جزو استانهای برتر کشور هستند و این حضور و مشارکت به ما این امید را می‌دهد که مشارکت مردم و خیّرین در حوزه آسیب‌های اجتماعی را  به صورت گسترده داشته باشیم.
گفتنی است نشست ملی خیّرین و توسعه اجتماعی با میزبانی استان یزد به مدت دو روز با اولویت دست‌یابی به راهکارهای تعامل دو جانبه با مشارکت خیّرین در حوزۀ مدیریت آسیب‌های اجتماعی در حال برگزاری است.