دبیر کمیته بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج استان:


فخرالسادات خامسی‌هامانه 18 اردیبهشت مصادف با روز بیماران خاص و صعب العلاج در حاشیه بازدید از چند مرکز درمانی بیماران خاص گفت: رنج های بیماران صعب العلاج بر کسی پوشیده نیست و حداکثر توان و حمایت استان در راستای کاهش این دردهاست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، مدیرکل امور اجتماعی فرهنگی استانداری و دبیر کمیته بیماری‌های خاص و صعب العلاج استان به مناسبت 18 اردیبهشت، روز جهانی بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج، گفت: مسئولان استان واقف‌اند که بخشی از جامعه درگیر درد و رنج ناشی از بیماری‌های خاص هستند.
فخرالسادات خامسی هامانه افزود: این قشر از جامعه و خانواده‌های آنان بدانند که تلاش مسئولان همدردی با آنها و طلب یاری دغدغه‌مندان برای ارتقای وضعیت معیشتی آنان است.
وی ضمن پاسداشت صبر و شکیبایی بیماران خاص و صعب العلاج و نیز خانواده‌های آنان، اظهار امیدواری کرد که اجرای برنامه‌های آموزشی و توجیهی پیشگیرانه و نیز حمایت‌های مادی و معنوی از بیماران صعب العلاج و خانواده‌های آنان، مرهمی برای کاهش دردهای آنان باشد.
خامسی گفت: کمیته بیماری‌های خاص و صعب العلاج استان به دبیری اداره کل امور اجتماعی فرهنگی استانداری و ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار برگزار می‌شود و اهم فعالیت‌های این کمیته رسیدگی به مسائل و مشکلات بیماران اعم از مشکلات درمانی، معیشتی، اشتغال و تحصیل است.
وی بیماران تالاسمی، هموفیلی، ام اس و دیالیز را در زمره بیماران خاص این کمیته بیان کرد و افزود: تاکنون امور مربوط به دارو و درمان، سهمیه‌های دارویی، معافیت هزینه‌های ثبت‌نام تحصیلی و وام‌های خوداشتغالی آنان به طور مستمر از سوی کمیته بیماری‌های خاص پیگیری شده است.
خامسی تصریح کرد: اداره کل امور اجتماعی فرهنگی استانداری یزد به طور متوسط ماهانه 30 مراجعه‌کننده مربوط به بیماری‌های خاص دارد و تلاش کارشناسان سلامت این اداره رسیدگی به مشکلات بیماران خاص در سطح استان و پیگیری امور بیماران خاص است.
مدیرکل امور اجتماعی فرهنگی استانداری یزد اظهار امیدواری کرد که با دریافت و ارائه پیشنهادات برای بهبود امور بیماران خاص و نیز گسترش امکانات و تجهیزات درمانی از طریق جلب کمک‌های مردمی و خیریه و نیز با مشارکت در ارتقای فرهنگ پیشگیری، امدادرسان این بیماران و خانواده‌های آنان به ویژه در انجام امور توانبخشی و مددکاری باشیم.
گفتنی است، بیش از هزار و 800 بیمار خاص و صعب الاعلاج در استان یزد وجود دارند که با درد و رنج بیماری‌های سخت دست و پنجه نرم می‌کنند.


آدرس کوتاه :