شناسه : 102805709
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد:


سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد در نشست ستاد راهبردی مدیریت شهر جهانی با اشاره به تشکیل کارگروه‌هایی برای مدیریت شهر یزد؛ اظهار داشت: در پنل مدیریتی شهر جهانی یزد یک برنامه کوتاه‌مدت دوساله، یک برنامه میان‌مدت پنج‌ساله و در نهایت یک برنامه بلندمدت 10 ساله دیده‌شده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، روز سه شنبه 12 دی ماه 96؛ اولین جلسه ستاد راهبردی مدیریت شهر جهانی یزد به ریاست استاندار یزد و با حضور نماینده مردم یزد و اشکذر، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، رئیس شورای شهر و شهردار یزد و جمعی از مدیران استان در محل سالن زنده‌یاد حمیدیا برگزار شد.
«سید رضا خادمی» در این نشست با اشاره به تشکیل کارگروه‌هایی برای مدیریت شهر جهانی یزد؛ اظهار داشت: در پنل مدیریتی شهر جهانی یزد یک برنامه کوتاه‌مدت دوساله، یک برنامه میان‌مدت پنج‌ساله و در نهایت یک برنامه بلندمدت 10 ساله دیده‌شده است.
وی بابیان اینکه لازم تا بحث شروع به فعالیت کارگروه‌ها را دنبال کنیم؛ ادامه داد: لازم است راهبردهایی اساسی برای مدیریت بافت تاریخی شهر یزد داشته باشیم و آن را با برنامه‌ریزی و تنظیم مقررات همراه کنیم.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد اضافه کرد: در نظر داریم با برقراری تعامل و انتشار دانش در حوزه مدیریت بافت تاریخی، این سرمایه و میراثی که به ما رسیده است را ضمن حفظ هویت، ارتقاء بدهیم.
وی تصریح کرد: پس از ثبت جهانی شهر یزد تمامی نگاه‌ها به سمت شهر یزد معطوف شده است، لذا ستاد ملی بازآفرینی شهری مصوباتی را خاص شهر جهانی یزد مقرر کرده است.
خادمی بابیان اینکه شورای عالی معماری شهرسازی هم مصوباتی را برای شهر یزد داشت افزود: بحث بازنگری در طرح جامع شهر یزد با رویکرد حفاظت محور و همچنین طرح تفضیلی ویژه بافت یزد با به اختیار گرفتن مشاور بین‌المللی از موارد تصویب‌شده در این شورا بوده است.
وی بابیان اینکه مقررشده است دستورالعملی برای سازه‌های خشتی تنظیم شود؛ گفت: همه دستگاه‌ها دغدغه دارند تا از هویت بافت تاریخی دفاع کنند و اقدامات لازم را انجام دهند.