شناسه : 95651721
مديركل پدافند غيرعامل استانداري خواستار شد:


مديركل پدافند غيرعامل استانداري يزد خواستار برگزاري دوره آموزشي و توجيهي با محوريت مسائل مربوط به بيوتروريسم و تهديدات زيستي براي زائران و دست اندركاران سفر به عتبات عاليات با توجه به تغيير يافتن تهديدهاي دشمنان عليه مسلمانان و نظام جمهوري اسلامي ايران شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، «محمدصادق طهماسبي» در نشست هماهنگي برگزاري دوره آموزشي بيوتروريسم و تروريسم شيميائي بر ضرورت افزايش آمادگي عوامل اجرائي، دست اندركاران و زائران عتبات عاليات در برابر تهديدات بيوتروريسمي، زيستي و شيميائي با توجه به درپيش بودن ايام محرّم و اربعين حسيني تاكيد كرد.
دبير شوراي پدافند غيرعامل استان ادامه داد: در سالهاي اخير تهديدهاي دشمنان عليه اسلام و جمهوري اسلامي ايران تغيير يافته و مهم ترين اهداف آنها آسيب زدن به مسلمانان و ملّت ايران از طريق بيوتروريسم و تهديدهاي زيستي است.
وي ضمن تشريح سرفصلهاي دوره آموزشي با محوريت مسائل مربوط به بيوتروريسم گفت: بيوتروريسم روشهاي گوناگون ترور به كمك عوامل زنده مانند باكتري، قارچ، ويروس و سم است كه غالبا با هدف آلوده كردن انسان، همچنين آلوده كردن گياهان و محصولات غذائي و بيمار كردن دامها و طيور انجام مي شود.
طهماسبي ضمن اشاره به لزوم بهره مندي از آموزه هاي اخلاقي قيام حضرت امام حسين(ع)، واقعه كربلا و روز عاشورا، پياده روي اربعين را يك حركت عظيم، بي نظير و خودجوش مردمي و مسير اين پياده روي را همراه با جذابيت هاي معنوي، اخلاقي، عرفاني و توام با عشق و ارادت به اهل بيت عصمت و طهارت (ع) دانست.
مديركل پدافند غيرعامل استانداري افزود: هوشياري و آمادگي در برابر توطئه ها و دسيسه هاي دشمن وجه تمايز شيعيان علوي در طول تاريخ بوده است.
طهماسبي در پايان سخنان خود خواستار برگزاري دوره آموزشي و توجيهي با محوريت مسائل مربوط به بيوتروريسم و تهديدات زيستي براي زائران، دست اندركاران و عوامل اجرائي سفر به عتبات عاليات با توجه به درپيش بودن ايام محرّم و اربعين حسيني شد.
گفتني است در اين نشست در رابطه با برگزاري دوره هاي آموزشي در حوزه بيوتروريسم و پدافند زيستي با محوريت اهداف دفاع غيرعامل و اقدامات تروريستي هم انديشي و تبادل نظر انجام شد.