شناسه : 84685719
قائم مقام وزیر و معاون اجتماعی وزیر بهداشت:


قائم مقام وزیر و معاون اجتماعی وزیر بهداشت در نشست ملّی خیّرین و توسعۀ اجتماعی، بهبود وضعیت بیماران را نیازمند آگاه‌سازی و دغدغه‌سازی اقشار مختلف مردم به ویژه خیّران دانست.

به گزارش دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری یزد، قائم مقام وزیر و معاون اجتماعی وزیر بهداشت در نشست ملّی خيّرين و توسعه اجتماعي كه روز چهارشنبه 24 آذر ماه با حضور استاندار یزد، مشاور وزیر کشور و معاون امور سازمان‌های مردم ‌نهاد وزارت کشور، قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی، معاون وزير دادگستري و رئيس جامعه خيرّین كشور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد، مدیرکل دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری و مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، مشاور اطلاع رسانی و روابط عمومی استاندار و جمعی از مسئولان کشور و استان در سالن اجتماعات خیام هتل صفاییه یزد برگزار شد، بر ضرورت توجه به بیماری‌ها و بیماران به عنوان عوامل تأثیرگذار در افزایش آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد.
«محمدهادی ایّازی» با اشاره به تعداد مبتلایان به برخی بیماری‌ها بیان کرد: تردیدی نیست که مشارکت اجتماعی خواهد توانست کاهش چشمگیری در بروز آسیب‌های اجتماعی داشته باشد.
قائم مقام وزیر بهداشت گفت: آگاه‌سازی اقشار مختلف جامعه به‌ویژه خیّران نتایج ارزندۀ بسیاری داشته و موجب جلب نظر خیّران برای کمک به بیماران خاص و مزمن شده است.
به گفتۀ وی، مجمع بیماران ام اس، بیماران سرطانی، اوتیسم و نیز مؤسسه‌هایی مانند محک، رضای مشهد و دیگر مؤسسات از نتایج آگاه‌سازی قشر دغدغه‌مند جامعه دربارۀ مسائل مربوط به بیماری‌های مزمن بوده است.
ایّازی اظهار امیدواری کرد: با اطلاع‌رسانی به جامعه و آگاهی آنان از وضعیت بیماری‌ها، شاهد دغدغه‌مندی جامعه و روند کاهشی پیامدهای ناشی از بیماری‌ها در کشور باشیم.
گفتنی است نشست ملی خیّرین و توسعه اجتماعی با میزبانی استان یزد به مدت دو روز با اولویت دست‌یابی به راهکارهای تعامل دو جانبه با مشارکت خیّرین در حوزۀ مدیریت آسیب‌های اجتماعی برگزار می‌شود.