شناسه : 96032293
استاندار یزد در بازدید از خبرگزاری ایرنا یزد؛


استاندار یزد تاکید کرد: هدفمندی رسانه، منجر به امیدآفرینی او در جامعه می شود و فرایندی را کلید می زند که در دل این فرایند، رسانه به سمت ایفای نقش سازنده و ایجاد شور و نشاط اجتماعی و ارشاد اخلاقی و انسانی جامعه گام بر می دارد و اینگونه است که به جایگاه مهم رسانه در پیشگیری از آسیبهای اجتماعی واقف میشویم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، سید محمد میرمحمدی عصر چهارشنبه ۸ شهریورماه ۱۳۹۶ از خبرگزاری جمهوری اسلامی- ایرنا یزد- بازدید کرد و از نزدیک با مدیریت و پرسنل این خبرگزاری به گفت و گو نشست.
استاندار یزد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و شهید والامقام دهقان نیری، دو ویژگی مهم رسانه را هدفمندی و پرهیز از تناقض گویی در ارتباط با مخاطبین ذکر کرد و گفت: باید برای رسیدن به هدف، خط مشی مشخصی ترسیم نمود تا اسباب سردرگمی رسانه فراهم نشود و بتواند اعتماد مخاطبین را جلب کند.
وی افزود: اگر رسانه ای اعتماد مخاطبین را از دست داد و مردم به جای رجوع به او به دیگر رسانه ها اعتماد کردند، در واقع نقش خود را در فرایند اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از دست داده و رو به افول حرکت می کند.
عالی ترین مقام اجرایی استان تاکید کرد: هدفمندی رسانه، منجر به امیدآفرینی او در جامعه می شود و فرایندی را کلید می زند که در دل این فرایند، رسانه به سمت ایفای نقش سازنده و ایجاد شور و نشاط اجتماعی و ارشاد اخلاقی و انسانی جامعه گام بر می دارد و اینگونه است که به جایگاه مهم رسانه در پیشگیری از آسیبهای اجتماعی واقف میشویم.
وی سپس به گسترش شبکه های اجتماعی مجازی و نقش شهروند خبرنگاران در تسریع روند اطلاع رسانی اشاره کرد و گفت: شبکه های مجازی نیز در جای خود مفید است و هر چه این فضا به سمت هدفمندی، پویایی، تحول آفرینی مثبت و کمک به پیشرفت و تعالی جامعه پیش رود، تاثیرگذارتر خواهد شد.
استاندار یزد در پایان ضمن تاکید بر نقش سازنده و مفید ایرنا به عنوان خبرگزاری دولت در امر اطلاع رسانی و نظارت بر عملکرد دستگاه های دولتی، ابراز امیدواری نمود تا این خبرگزاری همچنان در مسیر پیشرفت و موفقیت گام بردارد.
گفتنی است در ابتدای این دیدار، "شاملو" مدیر خبرگزاری ایرنا یزد، ضمن خوشامدگویی به استاندار و هییت همراه، گزارشی از عملکرد خبرگزاری ایرنا در استان ارائه نمود.