مدیرکل مدیریت بحران استانداری در دیدار با بخشدار گاریزات و بازدید از قنات های این بخش، بر مرمت قنات های آسیب دیده ‌استان تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، مدیرکل و کارشناسان اداره کل مدیریت بحران استانداری ضمن حضور در بخشداری گاریزات و جلسه با بخشدار، از قنات های این بخش نیز بازدید کردند.
"هادی هادی نسب" در ابتدای این جلسه ضمن تاکید بر اهميت آموزشهاي مديريت بحران، به ضرورت گسترش مباحث آموزشي ‌و آموزشهاي فراگير به منظور كاهش خسارات بلاياي طبيعي و مديريت ريسک اشاره کرد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری در ادامه ضمن تاکید بر اهمیت موضوع بیمه، ‌افزود: با توجه به قانون های مربوطه، بهترین راه برای جبران خسارت، تامین اعتبار از محل پوشش های بیمه ای می باشد که مردم و کشاورزان باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند.
وی به جدی گرفتن موضوع پوشش بیمه در بلایای طبیعی اشاره نمود و گفت: به منظور تشویق شهروندان به استفاده از بیمه منازل در مقابل حوادث، تفاهم نامه ای با شرکت بیمه تنظیم شده است که ۵۰ درصد از مبلغ خرید بیمه توسط این اداره کل پرداخت می شود.
هادی نسب تاسیس پایگاه امداد جاده ای هلال احمر در این بخش را ضروری دانست و مقرر شد این موضوع از سوی مدیریت بحران استان نیز پیگیری گردد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خاطرنشان کرد: با توجه به وجود ناحیه صنعتی در گاریزات، تجهیزات اطفای حریق موجود، کافی نیست و لازم است این موضوع در اسرع وقت از سازمان آتش نشانی استان پیگیری شود.
در ‌پایان جلسه مقرر شد از سوی مدیریت بحران استان پیگیری شود تا اداره کل منابع طبیعی استان جهت تهیه و طراحی طرح سیلاب بخش گاریزات، اقدام کند.
گفتنی است همچنین بازدیدی با حضور مدیرکل مدیریت بحران استانداری و بخشدار گاریزات از قنات های حجت آباد و احمد آباد دشتی در گاریزات انجام شد، موضوع ریزش برخی قنات ها مطرح ‌گردید و مدیرکل مدیریت بحران استان بر اخذ اعتبار از سازمان جهاد کشاورزی و مرمت قنات های آسیب دیده یا در حال ریزش استان تاکید نمود.

★‌خبرنگار: ‌مهدی مهدوی★


آدرس کوتاه :