شناسه : 98298846
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری يزد:


مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری با تاکید بر گسترش برنامه هایی که شرایط انتقال تجربه های سالمندان به نسل های بعد را فراهم مي كند گفت: تجارب چندين ساله سالمندان پشتوانه مهم اجتماعی است.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، "رقیه کرمانیان" در همایش«سرای بزرگان» كه با حضور بانوان بالالي 50 سال برگزار شد بر استفاده از تجارب ارزشمند سالمندان تاكيد كرد و افزود: بايد شرایط انتقال تجربه های سالمندان به نسل های بعد را فراهم كنيم.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، در این مراسم که به همت موسسه همیاران خدیجه کبری با برگزار شدگفت: توجه به جایگاه اوقات فراغت، آموزش و سلامت سالمندان از موضوعاتی است که با اثرات اجتماعی موثری همراه می باشد.
«رقیه کرمانیان» افزود: نشاط به وجود آمده در جمع بانوان سالمند حاضر در این همایش، ارمغان مشارکتی خود جوش از تلاش بانوانی است که در قالب برنامه های گروهی برای ارتقاء ارزش های جامعه تلاش می کنند.
وي خاطرنشان کرد: حضور مادران و مادربزرگ ها در نظام خانواده بسیار ارزشمند است و بهره مندی از تجربه ها و دستاوردهای فرهنگی و اجتماعی این عزیزان مسیر های خوبی را در زندگی به نسل جوان نشان می دهد.
كرمانيان بیان کرد: توجه به برگزاری برنامه هایی از این قبیل که نشاط، تحرک و مشارکت بانوان سالمند را در کنار سایر اقشار به همراه دارد باید برنامه ریزی و گسترش یابد تا بتوان در شاخه های مختلف از تجربیات و توانمندی بانوان سالمند استفاده واز سوی دیگر رونق و تکاپو را نیز در این گروه سنی حفظ کرد.
گفتنی است در پایان این برنامه از همیاران موسسه خدیجه کبری تجلیل و از حضور بانوان بالای 50 سال در این برنامه نیز با شاخه های گل قدردانی شد.