معاون اقتصادي استانداری:


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد گفت: تشکل‌های کارگری، بازوان مشورتی دولت و کارفرمایان است و دولت و مدیران ارشد استان، حمایت جدی از این تشکل‌ها را در دستور کاردارند.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد؛ آیین بیست و نهمین دوره تجلیل از کارگران، کارآفرینان و واحدهای نمونه استان با حضور معاون سياسي امنيتي استاندار، معاون هماهنگی امور اقتصادي و توسعه منابع استانداری، مديركل دفتر سياسي و انتخابات، فرماندار يزد و جمعي از مسئولان استان حضور برگزار شد.
«علی زینی وند» در این مراسم گفت: همه دولت‌ها طرفدار کارگران بوده‌اند و عمده جهت‌گیری آن‌ها نیز در همین مسیر بوده چون چرخ کشور و صنعت از طریق همین کارگران به حرکت درمی‌آید.
وی افزود: هر کشوری که کارگران امیدوار، بانشاط و فعال و دارای امنیت شغلی داشته باشد به بخشی از موفقیت در مسیر توسعه رسیده است.
معاون استاندار یزد اضافه کرد: در دنیای امروز، کار حرفه‌ای و تولید باکیفیت توسط کارگران صورت می‌گیرد و ایران نیز در این مسیر گام برداشته و در حال رشد است.
زینی وند با اشاره به نقش مهم تشکل‌های کارگری در واحدهای تولیدی تصریح کرد: هر کارگری دوست دارد در یک تشکل قوی و دارای چارچوب عضو باشد و تشکل هم باید به‌عنوان یک همکار امین با مشورت به کارفرمایان، زمینه کارایی بیشتر کارخانه را فراهم کند.
وی خاطرنشان کرد: در هیچ جای دنیا با افزایش بی‌رویه حقوق، وضع کارگران بهتر نمی‌شود بلکه باید خدمات جنبی و بسته‌های حمایتی در کنار تأمین مسکن ارزان و ایجاد مجتمع‌های تفریحی تعریف شود.
معاون استاندار یزد بابیان اینکه برای تحقق شعار امسال باید یک مثلث در ذهن تجسم شود، خاطرنشان کرد: ضلع اول این مثلث، مبارزه جدی با پدیده خانمان‌سوز قاچاق کالاست که دولت تدبیر و امید، پرونده روشن و موفقی در این خصوص در حیطه وظایفش دارد.
زینی وند افزود: بحث دوم این است که تشکل‌های کارگری، باید مراکز واردات کالاهای دارای مشابه داخلی را که با تعرفه صفر گمرکی وارد استان می‌شود شناسایی کنند که این کار با همکاری همین تشکل‌ها در استان یزد در حال پیگیری است.
وي بابیان اینکه مسئله سوم افزایش کیفیت و پایین آوردن قیمت‌هاست، اضافه کرد: در فضای رقابتی و مجازی امروز مردم به دنبال این کالاها هستند ازاین‌رو باید با لحاظ حق مشتری به این 2 موردتوجه شود درعین‌حال در تمامی این موارد دولت باید در کنار تولیدکنندگان باشد تا موانع را از سر راه بردارد.
 


آدرس کوتاه :