نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد:


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان گفت: ‌لازم است تصمیمات مدیریتی در کشور و استان با پشتوانه علمی و فکری گرفته شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد،‌ هشتمین نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان در سال جاری عصر سه‌شنبه ۱۹ تیرماه با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، استاندا‌ر یزد، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، مدیرکل حوزه استاندار، ائمه جمعه شهرستان‌های استان، ‌ فرمانداران و اعضای این ستاد در تالار کوثر استانداری برگزار شد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در این نشست با تأکید بر لزوم تقویت صنایعی مانند صنعت پوشاک در استان، ‌بیان کرد: تولیدکنندگان استان باید افرادی بلندنظر باشند و راهکارهای متنوع برای حل مشکلات و تصمیم گیری با پشتوانه فکری داشته باشند.
"آیت الله محمدرضا ناصری" با اشاره به روایتی از ‌حضرت امام صادق (ع) درباره شرایط موفقیت در کارها، گفت: افراد در هر بخشی به ویژه در حوزه مدیریتی باید بلندهمت باشند و مسائل را در قالب کلان و در افق دور ببینند.
وی افزود: یک مدیر باید برای حل مشکلات، راهکارهای مختلفی داشته باشد و با توکل و امید به خدا و به دور از وابستگی به خارجی ها، مشکل را یک مسأله ‌قابل حل دانسته و برای حل آن راهکار مناسب ارایه دهد.
‌آیت الله ناصری ادامه داد: باید با پرهیز از ضعف رأی تصمیم های محکم و با پشتوانه علمی و فکری گرفته شود زیرا اگر بدون تفکر اقدام به تصمیم گیری کنیم، مجبور به بازگشت از تصمیم خود خواهیم شد.
امام جمعه یزد با تأکید بر لزوم دفاع از انقلاب و دین به عنوان هدف دشمن در تضعیف نظام، تصریح کرد: در چنین شرایطی باید با همدلی و پرهیز از خود‌محوری و هدایت پول‌ها از خارج به داخل کشور به فکر دین، نظام، مردم و انقلاب خود باشیم.
وی با ارایه پیشنهادهایی برای تقویت اقتصاد و اشتغال استان، گفت: یکی از راههای حل مشکل اشتغال در استان و حتی کشور تقویت زنجیره صنعت پوشاک است زیرا با رونق آن صنایع نساجی، نخ ریسی و پنبه کاری رونق می گیرد و عده زیادی مشغول به کار می شوند.
نماینده ولی فقیه در استان افزود: این صنعت علاوه بر اشتغال بالا و سرمایه کم برای راه اندازی، ‌بازار مصرف بالایی نیز دارد به شرطی که کیفیت مطلوبی داشته باشد.
‌آیت الله ناصری در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: برای تأمین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی ‌در استان کارهای خوبی انجام شده است اما باید برای همکاری دانشگاه ها و نخبگان در این بخش ، فراخوان داده شود زیرا تجربه این کار را در علم هسته ای و نانو داریم.
گفتنی است در این جلسه برخی از ائمه جمعه به بیان دیدگاه های خود در باره وضعیت اقتصادی استان و شهرستانها پرداختند و گزارشی از تلاش ها برای میزان استخراج وضعیت وابستگی های استان به خارج از کشور در تأمین مواد اولیه و ایجاد شهرک نساجی در استان ارائه شد.
 


آدرس کوتاه :