مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد:


مدیرکل ‌دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد و دبیر کمیته بیماری های خاص استان در جشن بزرگ لبخند سلامت، رفع مشکلات درمانی، اجتماعی و اقتصاد بیماران خاص و معلولان را هدف حوزه اجتماعی استان برشمرد.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، جشن بزرگ «لبخند سلامت»، به مناسبت ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر و با حضور "‌محمدعلی طالبی" استاندار یزد، "‌عباس حیدری" ‌مدیرکل حوزه استاندار، مدیر‌ان کل ‌دفتر امور اجتماعی و فرهنگی و بانوان و خانواده استانداری و نیز تشکل‌های اجتماعی، سازمان‌های مردم‌نهاد، انجمن‌های بیماران خاص و معلولان و مدیران و مردم یزد در ورزشگاه شش هزار نفری شاهدیه یزد برگزار شد.
مدیرکل امور اجتماعی فرهنگی استانداری یزد در سخنان خود به عنوان دبیر کمیته بیماری‌های خاص استان از بیماران خاص و معلولان و خانواده‌هایي که حضور در جشن لبخند سلامت را پاسخ مثبت دادند، تقدیر کرد و گفت: هدف دفتر امور اجتماعی فرهنگی استانداری تسهیل در رفع موانع و  مشکلات درمانی، اجتماعی و اقتصادي بیماران خاص و معلولان است.
«فخرالسادات خامسی‌هامانه» بیان کرد: کسانی که ثابت می‌کنند معلولیت و بیماری، محدودیت و مانع پیشرفت نیست افتخار این استان هستند؛ چراکه با کنار گذاشتن محدودیت‌ها و پشت سر گذاشتن آن، نشان داده‌اند كه همیشه و در هر شرایطی می‌توان امیدوار، موفق و پرتلاش بود و در راستای تعاملات اجتماعی مؤثر و توسعۀ همه‌جانبه گام برداشت.
وی با بیان اینکه دغدغه‌ها، مشکلات و چالش‌های اقشار را به گوش آنهایی که باید، رسانده و می‌رسانیم، افزود: مشکلاتی که متوجه بیماران خاص و معلولان به ویژه در حوزه‌های اشتغال، درمان، هزینه‌های درمانی، امکانات رفاهی و شهری و... است را می‌شناسیم و به آنها واقف‌ایم.
این مسئول ادامه داد: می‌دانیم که باید همّت بیشتری برای رفع مشکلات و موانع درمانی بیماران گمارد و می‌دانیم که باید بسیاری از مشکلات شهری حل و بسیاری از امکانات رفاهی، تفریحی، ورزشی و... ایجاد شود.
به گفتۀ وی، همۀ اینها انتظارات به حق و به جاي جامعۀ بیماران خاص و معلولان از حاکمیت است كه تا به حال نيز به بخش قابل توجهي از آنها در قالب قوانين و دستورالعمل هاي ابلاغي توجه شده است.
وی ادامه داد: اما نباید نادیده انگاشت که همۀ این مسائل جز با تشكل پذيري، همگرايي، اعتماد و همگامي با همّت و پشتکار انجمن‌های بیماران خاص و معلولان حل نمی‌شود و در این راستا باید انجمن‌ها را در اینکه زبان گویای بیماران و معلولان هستند، همراهی كرد.
دبیر کمیته بیماران خاص استان گفت: معتقدیم برای رفع بسیاری از مسائل و مشکلات، نیاز به کمک بخش خصوصی، جامعه مدنی، خیرین، تشکل‌ها، انجمن‌ها و آحاد جامعه است و خوشبختانه برنامه‌های فرهنگی اجتماعی برگزار شده در استان و از جمله اين جشن‌، خود نمونه‌ای از همگرایی این مجموعه‌هاست و اينكه ارتقای نشاط و سلامت اجتماعی اين عزيزان يكي از اولویت‌های گروه هاي مختلف در استان است.
مدیرکل امور اجتماعی فرهنگی استانداری در پایان سخنان خود از برگزارکنندگان این مراسم اعم از مؤسسات، انجمن‌ها، حمایت‌کننده‌های مادی و معنوی، ورزش و جوانان، بهزیستی، فرهنگ و ارشاد اسلامی به ويژه انجمن هموفيلي تشکر و اظهار امیدواری کرد که نشاط، شادی، لبخند، سلامتی، امید و پشتکار پشتوانۀ فعالیت‌های همۀ اقشار جامعه به ویژه بیماران خاص و معلولان باشد.
گفتنی است در پایان این مراسم که با اجرای «حسین عباسی» و با حضور «عباس رضازاده» استنداپ‌ کمدین و اجرای موسیقی زنده «شهاب مظفری» برگزار شد، با حضور استاندار يزد از تلاشگران عرصه سلامت در حوزه تشکل‌ها و انجمن‌های بیماران خاص با اهدای لوح سپاس قدردانی شد.

★خبر: مریم بهرامی★
★‌عکس: رضا زارع★
آدرس کوتاه :