سرپرست استانداري يزد تاكيد كرد:


سرپرست استانداري يزد با اشاره به اهميت نگاه كاربردي و اثر گذار در انجام فعاليت هاي تحقيقاتي بر تلاش براي تبديل پژوهش به امري عمومي در جامعه تاكيد كرد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد،جلسه ستاد برگزاري هفته پژوهش و فناوري استان با حضور « محمدعلي طالبي» سرپرست استانداري ، « علي زيني وند» معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري يزد و اعضاي اين ستاد در سالن زنده ياد حميديا برگزار شد.
سرپرست استانداري يزد گفت:لازم است جايگاه كاربردي براي پژوهش قائل شويم و پژوهشي را مورد توجه قرار دهيم كه به تقويت علم در سطح جامعه و دانشگاه ها  كمك و ياگره اي از مشكلات پيش رو را باز كند به نحوي كه با توجه به صرف زمان و هزينه از سوي پژوهشگر اين جريان اثرگذار و قابل ارزيابي باشد.
«محمدعلي طالبي» افزود:در برخي از پژوهش ها شاهد توجه بيشتر به اصل موضوع و روش اجراي پژوهش هستيم  اما وقتي به مرحله استراتژي،راهبردها و نتيجه گيري مي رسد پيشنهادات كاربردي نبوده و يا با برخی قوانين تعارض دارد.
طالبي بيان كرد: در فعاليت ها بايد به سمتي حركت كنيم كه فرصت هاي در اختيار از جمله هفته پژوهش به زماني براي نهادينه سازي نگاه كاربردي تبديل شود و علاوه بر تقدير از  پژوهش هاي برتر براي اجراي نتايج محقق شده نيز زمينه سازي كنيم.
وي اظهار داشت: جامعه نيازمند همراهي و ايفاي نقش بيشتر مردم در موضوعات پژوهشي است كه خوشبختانه در حوزه آموزش و پرورش  اين امر نسبت به گذشته بيشتر مورد توجه قرارگرفته است و  بايد به ساير بخش ها نيز منتقل شود.
معاون سياسي،امنيتي واجتماعي استانداري يزد  با تاكيد بر اهمیت اطلاع رساني و تهيه محتواي مناسب در حوزه پژوهش براي نشر در رسانه ها گفت: تلاش و برنامه ريزي  براي درگير شدن بيشتر مردم با انديشه و  پژوهش در جامعه براي حل مشكلات و هموارسازي مسير توسعه تقويت شود تا بتوانيم  پژوهش را به امري عمومي در جامعه تبديل كنيم.

*خبرنگار:فاطمه شریفی
*عکاس:رضا زارع


آدرس کوتاه :