شناسه : 96046173
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خبر داد:


مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری یزد در گفت و گو با رادیو دولت از تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل استان و تدوین نقشه پهنه بندی خطرپذیری یزد در حوزه های مختلف در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، "محمدصادق طهماسبی" در گفت و گوی زنده با مردم استان در برنامه رادیو دولت به مناسبت هفته دولت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت و فرارسیدن عید سعید قربان گفت: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید و با تاکیدات مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور به حوزه پدافند غیرعامل توجه بیشتری شده و کارهای بسیار خوبی انحام شده است.
دبیر شورای پدافند غیرعامل استان ادامه داد: اهمیت پدافند غیرعامل بر کسی پوشیده نیست و آشنا نمودن نهادهای اجتماعی و مردمی با این حوزه از طریق برنامه های آگاهی بخشی و فرهنگ سازی از سوی رسانه های مکتوب و مجازی و رسانه ملی امری ضروری است.
طهماسبی افزود: مهم ترین وظیفه و هدف ما در پدافند غیرعامل دفاع از سرمایه های انسانی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور، کاهش آسیب پذیری نظام در برابر تهدیدهای دشمنان و تلاش برای پایداری و اقتدار ملی است.
وی مهم ترین فعالیت اداره کل پدافند غیرعامل استان در یک سال گذشته را افتتاح اولین مرکز ملی آموزشی و مهارت آموزی CBRNE در استان عنوان و خاطرنشان کرد: وجود این مرکز آموزشی تخصصی در استان پتانسیل بسیار خوبی برای مهارت آموزی نیروهای امدادی، عملیاتی، کارشناسان و رابطان پدافند غیرعامل استان برای مقابله با خطرهای شیمیایی، بیولوژیک، رادیواکتیو، زیستی، هسته ای و انفجاری است.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری ادامه داد:دیدار با خانواده معظم شهیدان، جانبازان، آزادگان و ایثارگران،فعال نمودن شورای پدافند شهرستانهای استان و تشکیل رسمی شورای پدافند شهرستانهای مهریز، بهاباد و اشکذر، برگزاری اولین سمینار آموزشی تخصصی پدافند شیمیایی ویژه مدیران و رابطان ادارات استان، برگزاری نخستین کارگاه آموزشی تخصصی پدافند سایبری ویژه رابطان استان به تعداد 150 نفر، برگزاری دوره متمرکز پدافند غیرعامل ویژه مدیران و اعضای کارگروه ها و تربیت مربی ابلاغی از سوی وزارت کشور به تعداد 170 نفر و تشکیل جلسات شورای پدافند غیرعامل استان، قرارگاه پدافند زیستی و قرارگاه پدافند پرتویی استان به صورت مستمر از مهم ترین فعالیتها و اقدامات اداره کل پدافند غیر عامل استان در سال گذشته و امسال بوده است.
طهماسبی در پایان سخنان خود از تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل استان و تدوین نقشه پهنه بندی خطرپذیری استان در حوزه های مختلف در آینده ای نزدیک و برگزاری دوره آموزشی و توجیهی با محوریت مسایل مربوط به بیوتروریسم و تهدیدات زیستی برای زائران، عوامل اجرایی و دست اندرکاران سفر به عتبات عالیات در اوایل مهر ماه سال جاری خبر داد.
گفتنی است برنامه رادیویی رادیو دولت در هفته دولت هر روزه به مدت یک ساعت میزبان سه نفر از مدیران استان بود که در خصوص عملکرد دولت در حوزه تخصصی خود به مردم استان گزارش دهند.