شناسه : 92958714
مدیرکل امور بانوان استانداری یزد مطرح کرد:


مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد گفت: لازم است توانمندسازی در همه امور دغدغه بانوان باشد تا بانوانی موفق و آگاه داشته باشیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، گردهمایی نمایندگان بانوان دستگاه‌های اجرایی با موضوع نقش زن در اندیشه سیاسی امام خمینی (ره) در محل اداره اقتصاد و دارایی استان یزد برگزار شد.
«رقیه کرمانیان» در این جلسه گفت: زنان در فرهنگ و تمدن ایران پیشتاز از مردان هستند و این در گفته امام راحل نیز آمده است وزنان همواره مبلغ تمدن و فرهنگ ایران هستند.
وی افزود: توانمندی، علم و آگاهی زنان اهمیت دارد تا نقش خود را در فرهنگ ایران ایفا کنند و مبشر تمدن خود باشند.
کرمانیان بابیان اینکه بانوان مشکلات زیادی در حوزه فرهنگ، اقتصاد، سیاست و بهداشت دارند گفت: ضرورت دارد برای زنان درصحنه‌های اجتماعی، ورزشی و سیاسی زیرساخت‌هایی فراهم شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: زمانی که نام خیریه به میان می‌آید همه به یاد کمک مالی می‌افتند درحالی‌که کمک‌های علمی و فرهنگی می‌تواند برای توانمندسازی زنان، علم و آگاهی بخشی به آن‌ها و ارتقای جایگاه علمی و فرهنگی و سیاسی و اقتصادی زنان مهم باشد تا گامی مهم در جهت توانمندسازی بانوان برداشته شود.
کرمانیان گفت: به نظر می‌رسد کمک خیریه‌های کوچک به‌طور پراکنده مشکل افراد نیازمند را به‌طورکلی حل نمی‌کند لذا نیاز به تجمیع این نیروها برای رفع مشکل قطعی برای بانوان احساس می‌شود.
وی افزود: درصدد هستیم تا خیریه‌هایی که در دستگاه‌های اجرایی با کمک کارمندان ایجادشده تجمیع شود و کارمندان و بانوان ادارات در این خیریه تجمیع شده زنان کم‌توان ازنظر فرهنگی، اقتصادی و سیاسی و.. را موردحمایت بیشتر قرار دهند.
مدیرکل بانوان و خانواده استانداری یزد تصریح کرد: بانوان شاغل در ادارات که تمایل به حضور و پذیرش مسئولیت در هیئت‌امنای این خیریه دارند نام خود را اعلام کنند تا برای تعیین اساسنامه این خیریه باهم افزایی اقدام کنیم.