معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار تاکید کرد:


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد در نشست کارگروه آموزش، پژوهش، فنّاوری و نوآوری استان گفت: راهبرد دولت تدبیر و امید در حوزه علم و فنّاوری توجه به دانشگاه های فني و حرفه اي و حفظ جايگاه دانشگاه است.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، "علی زینی وند" روز چهارشنبه نوزدهم اردیبهشت ماه در نشست مشترک کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری و شورای هماهنگی آموزش عالی استان که با حضور "عبدالرضا باقری" قائم مقام وزیر علوم در تالار اندیشه دانشگاه یزد برگزار شد، ضمن قدردانی از فعالیت های مجموعه آموزش عالی در استان بیان کرد: در مقطعی با بي توجهي به امر كيفيت در توسعه  دانشگاهها به جايگاه دانشگاه در كشور خصوصا در مقاطع تحصيلات تكميلي آسيب وارد شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ادامه داد: دانشگاه ها باید رشته های متناسب با دستیابی مردم به رفاه و تعالی معنوی و شخصیتی ایجاد و در این راستا تلاش کنند تا جامعه آن هویت موردنیاز خود را بدست آورد.
زینی وند در پایان سخنان خود تاکید کرد: توجه مدیریت ارشد استان در دولت تدبیر و امید توجه به دانشگاه های کارآفرین است و در این رابطه تصمیم های خوبی برای پیوند شرکت های دانش بنیان، فن بازارها و مراکز آموزش عالی و صنعت گرفته شده است.
رئیس دانشگاه یزد نیز در این نشست گفت: استان یزد در بسیاری از شاخص ها از جمله نسبت دانشجو به جمعیت، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و نخبگان رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.
"محمدصالح اولیا" با تاکید بر اهمیت ساماندهی مراکز آموزش عالی و تقویت اکوسیستم نوآوری در استان افزود: از مجموع سه هزار و ۴۵۴ شرکت دانش بنیان کشور، ۷۸ شرکت در یزد فعالیت دارد.
گفتنی است در نشست مشترک کارگاه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری و شورای هماهنگی آموزش عالی استان یزد رئیسان تعدادی از دانشگاه های استان دیدگاه های خود در حوزه های مختلف را بیان کردند و با توجه به ظرفیتهای مناسب استان یزد در حوزه های علم و فناوری، حمایت بیش از پیش وزارت علوم از این فعالیتها را خواستار شدند.
 


آدرس کوتاه :