مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري يزد:


مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري يزد در نشست هم‌اندیشی تدوين سند توسعه ورزش استان يزد با تأکید بر توجه به گسترش و عدالت در توزيع زیرساخت‌ها و برنامه‌های فرهنگي و ورزشي گفت: توسعه مردمي ورزش از مؤثرترین مسيرهاي مقابله با آسیب‌های اجتماعي است.

به گزارش روابط عمومي استانداري يزد؛ در راستاي تدوين سند توسعه ورزش استان نشست هم‌اندیشی و برنامه‌ریزی با عنوان راهكارهاي ارتقا سلامت و نشاط اجتماعي از طريق ورزش با حضور مديران و صاحب‌نظران اين حوزه در سالن شهيد موحدين استانداري يزد برگزار شد.
«فخرالسادات خامسي» بيان كرد: تدوين سند توسعه ورزش زمینه‌هایی را فراهم می‌سازد تا همکاری‌های مشتركي فراتر از اين موضوع در عرصه‌های فرهنگي و اجتماعي رقم بخورد زيرا بحث سلامت و نشاط اجتماعي از دغدغه‌های مهم جامعه امروز است.
وی افزود: ارتباطي كه اين حوزه‌ها باهم دارند از یک‌سو و اجتماعي شدن با ورزش از سوي ديگر می‌تواند بر تقويت همبستگي، مسئولیت‌پذیری، تحكيم روابط اجتماعي و مشاركت تأثیرگذاری مثبت داشته باشد.
خامسی ادامه داد: ارتقا سلامت جسمي و رواني، تقويت سرمایه‌های اقتصادي و اجتماعي، روابط بین‌الملل و صلح موضوعاتي است كه با ساختار اجتماعي ارتباط دارند و در قالب ورزش نيز قابل‌طرح می‌باشند زيرا اگر بتوانيم سلامت جسمي و رواني را تضمين كنيم اين امر سلامت اجتماع به‌ویژه در مقابله با آسیب‌های اجتماعي را تضمين می‌کند.
مديركل اجتماعي و فرهنگي استانداري یزد با تأکید بر اهميت مردمي شدن ورزش گفت: در بحث تدوين سند نگاه علمي و تخصصي وجود دارد و عدالت نگاه به گسترش حوزه‌های ورزشي در رشته‌های متنوع، گروه‌های خاص و مناطق مختلف بايد قابليت اجرايي در زمان‌بندی مشخص داشته باشد.
خامسی در پايان گفت: در نگاه موجود سند توسعه ورزش بر مبناي مدل شبکه‌ای است و می‌توانیم از اقشار مختلف و ظرفیت‌های جذاب براي نهادینه‌سازی و اطلاع‌رسانی ورزش و جايگاه اثرگذار آن در اجتماع بهره‌مند شويم زيرا مردم به نشاط اجتماعي علاقه‌مند هستند و ما بايد با زمینه‌سازی و تقويت زیرساخت‌های مختلف به‌ویژه در حوزه آموزش و تنوع براي سلايق و دسترسی‌های مختلف اقدامات توسعه‌ای انجام دهيم.
 


آدرس کوتاه :