استاندار يزد:


استاندار يزد در نشست مشترک با بانوان شاغل در استانداری که به مناسبت میلاد باسعادت حضرت فاطمه اطهر (س) و هفته زن برگزار شد اظهارداشت: جامعه با حضور بانوان متعادل و منطقي تر اداره خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي استانداري يزد، روز چهارشنبه 16 اسفند ماه؛ نشست مشترک استاندار یزد و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد با بانوان شاغل در استانداری به مناسبت میلاد حضرت فاطمه(س) ، روز زن و گرامیداشت مقام شامخ برگزار شد.
 «محمود زماني قمي» در اين نشست با تبريك ميلاد باسعادت حضرت فاطمه اطهر (س) و هفته زن و ولادت فرزند برومندشان حضرت امام خميني (ره)، از خدمات و تلاشهاي همه بانوان شاغل در استانداري و ساير دستگاههاي اجرايي در استان قدرداني كرد.
استاندار يزد با اشاره به وجود برداشت ها و نگاههاي گوناگون در جامعه گفت: رهبران راستين انقلاب اسلامي همواره در پي ساختن جامعه اي متعادل، اخلاقي و منطقي بوده اند و الگوهاي آنان نيز در اين رابطه مشخص است.
زماني قمي با بيان اين كه برخي رويكردها و نگاههاي تنگ نظرانه و بيگانه با آرمان هاي انقلاب اسلامي گاها موانعي را در مسير رسيدن بانوان به جايگاه حقيقي شان در جامعه ايجاد مي كنند افزود: در برخورد با اين گونه رويكردها بايد با پرهيز از برخورد غيرمنطقي و خشن، به سمت مسيرهاي منطقي و واقع گرايانه حركت كرد و در رسيدن به جايگاه حقيقي زن مسلمان در جامعه و نگاه مترقي به بانوان با تكيه بر اصول اسلامي صبوري داشت.
وي با اشاره به ويژگي ممتاز بانوان ايران اسلامي در عرصه هاي مديريتي در حوزه هاي مختلف اظهار داشت: آنچه مشخص است بانوان در پذيرش مسئوليت ها، پاك دست‌تر، ريزبين تر، علاقه‌مند‌تر، عاطفي‌تر و دلسوزترند و اين ويژگي ها در پيشبرد بسياري از امور كارساز خواهد بود.
استاندار يزد با اشاره به اين كه هيچ كس منكر نقش برجسته بانوان در كانون گرم خانواده نيست ادامه داد: اما اين مسئله نبايد به مانعي در برابر مشاركت جامعه بانوان در بيرون از كانون خانواده و نقش آفريني در عرصه هاي ختلف اجتماعي بدل شود.
وي با بيان اين كه جامعه با حضور بانوان متعادل تر و منطقي تر اداره خواهد شد اظهار داشت: جامعه بانوان با الگو قرار دادن حضرت فاطمه اطهر (س) كه اسوه و نمونه اخلاق است، كارآمدي خود در عرصه هاي اجتماعي به اثبات رسانده است. استاندار يزد با تاكيد بر عظمت شخصيت والاي حضرت صديقه طاهره (س) گفت: حتي زنان غير مسلمان نيز در صورت آشنايي درست و جامع با شخصيت اين بانوي بزرگوار، گرد ايشان جمع خواهند شد.
استاندار يزد در پايان بر تشكيل بانك اطلاعاتي بانوان شاغل و برقراري گفتگوهاي بيشتر و سازنده تر در جامعه بانوان تاكيد كرد.
در ابتداي اين نشست مدير كل دفتر امور بانوان استانداري يزد نيز با تبريك ميلاد حضرت فاطمه (س) و هفته زن و روز مادر، با قدرداني از حمايت هاي استاندار يزد از جامعه بانوان، هفته زن را فرصتي براي آشنايي بيشتر با سيره و شخصيت والاي حضرت صديقه طاهره (س) ارزيابي كرد.
«رقيه كرمانيان» نیز با ارائه گزارشي از تعداد بانوان شاغل در استانداري يزد و نهادهاي تابعه، خواستار تلاش براي به كارگيري بيشتر بانوان در عرصه هاي مديريتي شد.
در ادامه اين نشست نيز جمعي از بانوان به بيان ديدگاهها، مسائل و نقطه نظرات خود پرداختند.
 


آدرس کوتاه :