شناسه : 94974186
مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد:


مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد در نشست رسانه‌ای «جشنواره ملی فیلم کوتاه امید» اظهار داشت: برگزاری جشنواره ملی فیلم کوتاه امید راهکاری برای آگاه‌سازی مردم در مواجه و مقابله با بحران است که امیدواریم در سال‌های بعد با وسعت و گستره بیشتری برگزار شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد؛ به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، نشست رسانه‌ای «جشنواره ملی فیلم کوتاه امید» با حضور معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران، مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد، سرپرست اداره کل روابط عمومی استانداری یزد و جمعی از مسئولان ستادی این جشنواره برگزار شد.
«هادی هادی نسب» بابیان اینکه هدف از برگزاری این جشنواره آگاه‌سازی و هشدار دهی برای مقابله بحران‌های بالقوه است، گفت: آمادگی و آموزش مسئله مهم و اولویت‌دار ما در بحث مقابله با بحران‌ها است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد با اشاره به برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای مقابله با بحران‌های بالقوه، گفت: در گام اول پیشنهاد برگزاری کارگاه‌های آموزشی ویژه ارائه شد که در سال گذشته نزدیک به 250 هزار نفر در استان آموزش داده شدند که استان یزد یکی از مراکز پیشتاز در کشور بوده است.
وی ادامه داد: در گام دوم بر اساس مسائل فرهنگ‌سازی و استفاده از زبان هنر به‌عنوان زبان خلاق، ایده برگزاری جشنواره فیلم کوتاه امید ارائه شد که با حمایت رئیس سازمان کشور و وزیر کشور مقدمات آن برای برگزاری فراهم شد.
دبیر جشنواره فیلم امید تأکید کرد: امیدوار هستیم راهی که برای برگزاری جشنواره فیلم امید برای آگاه‌سازی مردم آغاز کرده‌ایم ادامه داشته باشد و در سال‌های بعد با وسعت گسترده برگزار شود.
او همچنین با اشاره به شعار جشنواره گفت: در دنیا مسئله برخورد با بحران و تاب‌آوری در بحران حرف اول را میزند و لزوم آگاهی برای توجه به مسائل، جزو عمده مشکلات به وجود آمده از بحران است.
مدیرکل مدیریت بحران استان همچنین تأکید کرد: زمان رسمی برگزاری جشنواره،5 دی‌ماه هم‌زمان با روز ایمنی در برابر زلزله است.