شناسه : 86263083
استاندار یزد:


استاندار یزد عصر چهارشنبه ششم بهمن ماه در نشست ستاد دهۀ فجر استان گفت: حضور در صحنۀ عمومی انقلاب اسلامی را پایدار نگه داشته است و خواهان مشارکت همۀ اقشار از جمله احزاب، تشکل‌های اجتماعی، جوانان، بانوان، فرهنگیان، هنرمندان، دانشجویان و دانش‌آموزان در برنامه‌های حفظ و تقویت نظام جمهوری اسلامی ایران هستیم.

به گزارش دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری یزد، دومین نشست ستاد دهۀ فجر استان با حضور «سیدمحمد میرمحمدی» استاندار یزد، «سیدمحمدرضا سیدحسینی» معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، «عباس حیدری» مدیرکل دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری، فرمانداران، اعضای ستاد دهۀ فجر استان و رؤسای کمیته‌های تخصصی 24‌گانۀ این ستاد در تالار اندیشه استانداری برگزار شد.
استاندار یزد در این نشست دربارۀ برنامه‌های در نظر گرفته شده از سوی کمیته‌های گوناگون در سطح استان، بیان کرد: فعالیت‌ها حاکی از توجه عمیق به برنامه‌های مختلف برای زنده نگه داشتن فضای انقلاب و آگاهی و شناخت نسل‌های بعد به ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی است.
«سیدمحمد میرمحمدی» گفت: دهۀ فجر امسال همراه با یک هفتۀ آماده‌سازی افکار عمومی برای اتفاق بزرگ تاریخی است که در سال 57 در ایران رُخ داده است.
میرمحمدی با بیان اینکه شعار اصلی مردم در انقلاب اسلامی « استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» بوده است، افزود: استقلال‌طلبی به این معناست کشوری داشته باشیم که تحت نفوذ و مستعمرۀ کشوری دیگر نباشد که این شعار باعث ناراحتی استعمارگران، چپاول‌گران، سودجویان و غارتگران منابع کشورها شده است.
استاندار یزد بیان کرد: کشور ما قصد دارد مستقل روی پای خود بایستد در حالی که برخی مانند گذشته به منابع ما چشم دوخته اند، استقلال‌طلبی هزینه دارد و پس از انقلاب ترور بسیاری از نیروهای ارزشمند انقلاب توسط منافقین و انواع گروهک ها و تحمیل جنگ از تجربیات ما بوده است.
وی ادامه داد: اکنون منافع این استعمارگران از دست رفته است و به گونه ای رفتار می کنند که این منافع را دوباره به دست آوردند اما ایران با توجه به هدایت های حضرت امام (ره) و پس از ایشان مقام معظم رهبری و با اتحاد و انسجام مردم مانند گذشته مستقل و سربلند پیش می‌رود.
عالی ترین مقام اجرائی استان دربارۀ شعار آزادی گفت: آزادی به این معناست که تحت نفوذ افراد مختلف نباشیم و با اجازه دیگران نظر خود را  نگوییم بلکه بتوانیم در دنیا مستقل، محکم و مقتدر عمل کنیم و به همین دلیل است که جلوی آزادی‌های ایران را می‌گیرند، همه با هم بسیج می‌شوند و تحریم می‌کنند که همۀ اینها حاکی از آزادی‌خواهی نظام و مردم ماست که هزینه دارد.
میرمحمدی استقرار جمهوری اسلامی ایران را نیز حاکی از این دانست که مردم نخواستند کشورشان تحت نظام حکومت‌های موروثی باشد زیرا در حکومت‌های موروثی هیچ منطقی اعم از شایستگی، علم و هنر و دیگر شایستگی‌ها دیده نمی‌شود.
استاندار یزد حرکت انقلابی مردم را بسیار بزرگ و ارزشمند دانست زیرا یک نظام موروثی با ریشه دو هزار و 500 ساله به همّت مردم سقوط کرد و اکنون مردم انتخاب می‌کنند و آنها برای تعیین سرنوشت خود رأی می‌دهند.
وی با بیان اینکه آزادی، استقلال و جمهوری اسلامی به همین معناست، دربارۀ شعار « نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» نیز گفت: نه شرقی و نه غربی یعنی ایران اسلامی نمی‌خواهد نه به شرق و نه به غرب وابسته باشد.
عالی ترین مقام اجرائی استان بیان کرد: مردم ایران این شعارها و ارزش‌های انقلاب را فراموش نکرده‌اند و رسالت ما این است که این ارزش‌ها را حفظ کنیم که از آن جمله احساسی عمل نکردن در قبال خون پاک شهیدان است.
میرمحمدی افزود: باید از فرصت‌ها برای رشد اندیشه‌ها و تقویت عقلانیت و تفکر استفاده کرد زیرا عقلانیت باعث شد که توفیق حاصل شود زیرا انقلاب اسلامی با عقلانیت، اتحاد، انسجام و همدلی مردم پیروز شده و دوام آورده است.
استاندار یزد بیان کرد: اکنون شاهد هستیم انقلاب‌ها در کشورهای مختلف به چه سرنوشتی دچار شدند و باید در نظر گرفت که در ایران هم چنین برنامه‌هایی بود اما اتحاد و همدلی ملّت مانع از موفقیت کودتاها شد و این را به چشم خود شاهد بوده ایم.
وی ادامه داد: باید رمزهای پیروزی انقلاب را حفظ کنیم و بدانیم که رمز پیروزی انقلاب « توحید کلمه و کلمۀ توحید» بود و بدانیم که انقلاب ما انقلاب نور یعنی همان انقلابی بود که باید دنیا را روشن کندو ارزش‌های اسلامی را تحکیم بخشد.
میرمحمدی با بیان اینکه راه حفظ انقلاب حضور همۀ اقشار مردم است، گفت: حضور در صحنۀ عمومی انقلاب را پایدار نگه داشته است از این‌رو دولت نیز خواهان حضور همۀ اقشار اعم از احزاب، تشکل‌های مردمی، جوانان، بانوان، فرهنگیان، هنرمندان، دانشجویان و دانش‌آموزان است به‌گونه‌ای که با هم گفت‌وگو کنند و با شنیدن دیدگاه‌های هم اهداف انقلاب را پیش‌برند.
عالی ترین مقام اجرائی استان در ارتباط با برنامه‌های گرامی‌داشت دهۀ فجر بیان کرد: با هم بودن‌ها همدلی می‌آورد و برگزاری مراسم گرامی‌داشت ایام الله دهۀ فجر نیز باید با همین اهداف و حفظ دستاورد گران‌سنگ ملّت و انقلاب باشد.
میرمحمدی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: 418 طرح و پروژه با اعتباری بالغ بر دو هزار میلیارد تومان به مناسبت ایام‌الله دهۀ فجر امسال در استان افتتاح خواهد شد که طرح‌های بخش خصوصی، شهرداری و دولتی را شامل می‌شود.


راهپیمایی دهۀ فجر در 70 نقطۀ استان


رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان در این نشست گفت: امسال صد ستاد اصلی و 24 کمیتۀ تخصصی برای برگزاری هرچه بهتر جشن سی و هشتمین پیروزی انقلاب اسلامی تشکیل شده است و هر کمیته 2تا5 برنامۀ شاخص دارد.
«حجت الاسلام والمسلمین محمد فخرالدینی» بیان کرد: انقلاب اسلامی انقلاب الله‌اکبر، انقلاب بصیرت و انقلاب فداکاری‌ها بود و روز جمعه 22 بهمن ماه در 70 نقطۀ استان یزد راهپیمایی باشکوه روز پیروزی انقلاب انجام می‌شود.

برگزاری چهار هزار برنامۀ نشاط‌آور در دهۀ فجر امسال


دبیر ستاد دهۀ فجر استان نیز در این جلسه گفت: ستاد دهۀ فجر در 500 مسجد، 64 دانشگاه و هزار و 400 مدرسه تشکیل شده است که ستادهای دانشجویی و دانش‌آموزی با محوریت دانشجویان و دانش‌آموزان فعالیت می‌کنند.
«سعید زارع» شاداب سازی برنامه‌های ایام الله دهۀ فجر و امیدآفرینی، اثربخشی و ماندگاری برنامه های جشن پیروزی انقلاب را از مهمترین اهداف برگزاری چهار هزار برنامۀ استان در دهۀ فجر دانست.
‌ گفتنی است در نشست ستاد دهۀ فجر استان کمیته‌های دانشجویی، دانش‌آموزی، اقلیت‌های دینی، اصناف، فرهنگی و هنری، کارگری، بانوان، کتاب و کتاب‌خوانی، کودک و نوجوان، ورزش و جوانان، بسیج و نیروهای مسلّح و نیز مسئولان کمیته‌های شهرستانی ستاد دهه فجر به بیان برنامه‌های در نظر گرفته شده در ایام الله دهۀ فجر پرداختند.