معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار:


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد در شورای فرهنگ سازی استفاده از کالای ایرانی گفت: حمایت از کالای ایرانی راهبرد اساسی و استراتژی مهم دولت تدبیر و امید و مبنای آن شناخت دقیق از بازار مصرف و توجه به تولید کالای با کیفیت همراه با دانش روز است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، ‌روز سه شنبه دوازدهم تیرماه نشست شورای فرهنگ سازی استفاده از کالای ایرانی به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار و اعضای این شورا در استانداری یزد برگزار شد.
"‌علی زینی وند" در این نشست بیان کرد: حمایت از کالای ایرانی برای دولت تدبیر و امید یک راهبرد اساسی و استراتژی مهم است که مبنای آن شناخت دقیق از بازار مصرف، توجه به تولید با دانش روز و کالای با کیفیت در کشور ‌می باشد.
وی ادامه داد: برای ترویج فرهنگ استفاده از کالاهای با کیفیت ایرانی در جامعه لازم است دیدگاه علمی و کارشناسی این شورا افزایش یابد و  زمینه استفاده از نظر و دیدگاه نخبگان، افراد موفق ‌در بخش خصوصی و عرصه تولید و دانشگاهیان استان را فراهم کرد.
زینی وند افزود: جامعه تحصیل کرده با سفرهای مجازی با فرهنگ و ویژگی های کالای با کیفیت جهان به سادگی آشنا می شود بنابر این در برخورد با این نسل باید دقیق و با برنامه بود و با پرهیز از مدیریت سنتی به سمت مدیریت مدرن علمی گام برداشت.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یکی از وظایف شورای فرهنگ سازی استفاده از کالای ایرانی در استان را تولید محتوای امیدوار کننده، واقعی و قابل پذیرش ‌برای مردم دانست و گفت: لازم است با فرهنگ سازی در این رابطه از طریق رسانه ها و صدا و سیما و با مشارکت سازمان های مردم نهاد ضمن ایجاد نوعی فرهنگ تعصب، زمینه افزایش اعتمادسازی در استفاده از کالای با کیفیت ایران و استان یزد را در جامعه فراهم کنیم.
وی یکی از گام های موثر برای معرفی کالاهای با کیفیت و برند استان یزد به مردم و مصرف کنندگان را تعریف یک کد خاص برای این کالاها عنوان و خاطرنشان کرد: در این رابطه ضروری است دبیر و اعضای شورای فرهنگ سازی استفاده از کالای ایرانی پیشنهادهای لازم را ارایه کنند.
زینی وند در پایان سخنان خود گفت: ‌بازار مصرف ایران بازار بزرگ و متنوعی است، فرهنگ استفاده از کالای باکیفیت در این سرزمین ‌ریشه دار می باشد و به این دلایل لازم است تولیدکنندگان خود را با این فرهنگ غنی سازگار کنند و بهترین و باکیفیت ترین کالاها را به بازار مصرف عرضه نمایند.
گفتنی است در این نشست گزارشی از پیشنهادهای رسیده از سوی دبیر و اعضای شورای فرهنگ سازی استفاده از کالای ایرانی برای حمایت از کالای ایرانی و تولیدات باکیفیت یزدی ارایه شد.


آدرس کوتاه :