معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار:


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در جمع خبرنگاران شهرستان اشکذر با بیان اینکه امروز از خبرنگاران به عنوان یک نیروی تاثیرگذار اجتماعی یاد می‌شود، گفت: خبرنگاران باید صدای مطالبات مردم باشند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، روز دوشنبه ۱۵ مردادماه مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان اشکذر با حضور "محمدعلی طالبی" ‌معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، "عباس حیدری" مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری، "محمدعلی شاه حسینی" فرماندار اشکذر و خبرنگاران این شهرستان در فرمانداری اشکذر برگزار شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی، بیان کرد: امروز مفهوم خبرنگار تغییر یافته و اگر در گذشته خبرنگار مفهومش صرفاً انعکاس خبر بوده ‌است امروز از خبرنگار یا فعال رسانه‌ای به عنوان یک نیروی تاثیرگذار اجتماعی یاد می‌شود و این به علت تاثیرگذاری است که رسانه‌ها در فضای اجتماعی، سیاسی و فرهنگی جامعه دارند.
"محمدعلی طالبی" ادامه داد: خبرنگاران عزیز این جایگاه را بشناسند و بدانند که امروز در این فضا به عنوان یک نیروی اجتماعی عمل می‌کنند که می‌تواند در شئون مختلف جامعه اثرگذاری خود را داشته باشد.
وی افزود: وقتی از رسانه‌های محلی صحبت می‌کنیم این دامنه تاثیرگذاری در حقیقت بیشتر می‌شود زیرا ‌خبرنگاران محلی هم ارتباط نزدیک تری با مردم دارند و هم حضور بیشتری در صحنه ها و مناسبت های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی دارند.
رئیس شورای اطلاع رسانی استان خاطرنشان کرد: رسانه‌های محلی جایگاه ممتاز تری از این جهت دارند، دامنه تاثیرگذاری بیشتری را دارا می باشند و شناخت چنین جایگاهی می تواند کمک کند تا اینکه با تعامل خبرنگاران و فعالان رسانه های محلی شرایط بهتری را در حوزه اطلاع‌رسانی، هدایت و تنویر افکار عمومی دنبال کنیم.
طالبی با توجه به درخواست خبرنگاران حاضر در جلسه مبنی بر ایجاد اتاق خبر ‌در شهرستان اشکذر، گفت: ‌برای هیچکس بهتر از خبرنگاران نمی‌توانیم امکانات و شرایط را فراهم کنیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ادامه داد: به عنوان فردی که دستی در حوزه رسانه داشته‌ا‌م برای جایگاه خبرنگار و رسانه خیلی کمک گرفتن از دولت را نمی پسندم اما به عنوان یک مسئول دولتی این وظیفه و مسئولیت را بر دوش خودمان و مدیران در شهرستان ها می بینم که بیشترین امکانات را برای تسهیل امور خبرنگاران و رسانه‌ها فراهم کنیم.
وی افزود: انتظار نداریم که خبرنگاران برای ما و در حمایت از ما قلم بزنند بلکه باید برای جامعه و مردم کار کنند، صدای مطالبات مردم باشند؛ در انعکاس فعالیتها، اقدامات و عملکرد دولت در شهرستان ها ‌فعالیت نمایند، انتقادات را از سطح جامعه جمع آوری و نقاط ضعف را به مسئولان گوشزد کنند.
طالبی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: پرداختن به این مسئولیت می تواند به بهبود کیفیت خدمات در سیستم دولتی و رفع نواقصی که در این حوزه با آن روبه‌رو هستیم، کمک کند.‌ فرماندار شهرستان اشکذر نیز در این نشست با بیان اینکه رسانه‌های این شهرستان همکاری ‌و تعامل خوبی با دولت داشته‌اند، گفت: مسئولان شهرستان همواره سعی کرد‌ه اند از نقد منصفانه رسانه‌های محلی استفاده کنند.
"محمدعلی شاه حسینی" ادامه داد:‌ پاسخگویی به رسانه ها که در حقیقت نمایندگان مردم به شمار می روند، همواره در اولویت مسئولان و مدیران شهرستان اشکذر بوده است.‌
گفتنی است در این مراسم با اهدای لوح تقدیر از خبرنگاران ‌رسانه های شهرستان اشکذر تجلیل شد.
 


آدرس کوتاه :