استاندار يزد:


استاندار یزد گفت: مكاتبات و پيگيري هاي ايجاد مركز ديتا سنتر در يزد و اختصاص بودجه احداث بيمارستان تخصصي تامين اجتماعي، در سال جاري صورت گرفته و اميد است در اين زمينه شاهد نتایج مثبتی باشيم.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد،روز شنبه 7 ارديبهشت ماه ۹۸، نشست مجمع نمايندگان مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی، با دو دستور کار" بررسی وضعيت منابع آبي و كشاورزي استان" و" ديدار با تشكل ها و انجمن هاي كارگري" با حضور «محمدعلي طالبي» استاندار يزد، نمایندگان مردم استان در مجلس و معاونين  استاندار، در سالن زنده ياد حميديا برگزار شد.
استاندار يزد با اشاره به شرایط استان در حوزه تامین منابع آبی گفت: با توجه به شرايط موجود، لازم است افزايش تخصيص خط اول آب انتقالي به استان و قطعيت خط دوم، به شكل جدي و از سوي تمام بخش هاي موثر در سطح ملي پيگيري شود.
«محمدعلي طالبي» به پيگيري مجمع نمايندگان استان و همه دستگاه هاي متولي براي جبران خسارت هاي ناشي از سيل در استان اشاره کرد و آنگاه افزود:  در جریان بارش هاي اخير و سيلابی شدن برخی مسیلها در استان، مدیریت بسیار خوبی اعمال شد تا شاهد خسارات کمتری باشیم، اما در هرصورت در نقاطی نيازمند جبران خسارت و بازسازی هستيم.
"طالبي" ادامه داد: در موضوع  مديريت آب به نگاهی راهبردي در كشور نياز داريم تا با اجراي طرح هاي كاربردي بتوان در مواقع بارندگي، مازاد آب را از نقاط آب ريز به حوزه هاي كم آب کشور منتقل كرد و علاوه بر كاهش خسارت در مناطق پربارش،منابع ساير مناطق را نيز تقويت نمود.


*اختصاص بودجه بيمارستان تخصصي تامين اجتماعي استان، پيگيري می شود


استاندار يزد در بخش دوم از نشست مجمع نمايندگان استان و در جمع  تشكل هاي كارگري، ضمن تبریک آغاز هفته بزرگداشت مقام والای کارگر گفت: از همراهي تشكل هاي كارگري در پيشبرد اهداف استان قدراني مي كنيم و اميدواريم در سايه تعامل چند جانبه بتوان براي حل مشكلات اين قشر قدم هاي موثري برداشت.
وي افزود: باتوجه به افزايش دستمزد ها،نگراني هايي از بابت تعديل نيرو در واحدهاي صنعتي استان وجود دارد و لازم است تا با كمك كميسيون كارگري شرايطي را فراهم آوريم كه كم ترين تعديل نيرو و آسيب به جامعه كارگري وارد شود.
"طالبي" خاطرنشان كرد: ضروريست تشكل هاي كارگري تحت پوشش حمايت هاي قانوني قرار گيرند و خط قرمز ما در استان در ارتباط با كارفرمايان، رعايت حقوق كارگران است.
عالي ترين مقام اجرايي استان اظهار داشت: جامعه كارگري پيشنهادات مشخصي را كه قابليت اجرايي در استان دارد،ارائه كنند تا در كميسيون كارگري و شوراي تامين استان مطرح و مورد حمايت قرار گیرد.
"طالبي" در پایان خاطر نشان نمود: مكاتبات و پيگيري هاي ايجاد مركز ديتا سنتر در يزد و اختصاص بودجه احداث بيمارستان تخصصي تامين اجتماعي در سال جاري صورت گرفته و اميد است  در اين زمينه شاهد نتایج مثبتی باشيم.

*عكاس:رضا زارع


آدرس کوتاه :