دبير ستاد انتخابات استان يزد با اعلام مفاد دستورالعمل ستاد انتخابات كشور براي تبليغات رياست جمهوري اظهار داشت: نامزدين دوازدهمين دوره رياست جمهوري مي توانند پوستر و عكس در دو فرم و صرفاً كاغذي، بدون محدوديت سايز منتشر نمايند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد؛ «محمد محامدي» استفاده از هرگونه تابلو، بنر، پلاكارد و ... در محل ستاد انتخابات تبليغاتي نامزدين را مجاز دانست مشروط بر آنكه ستاد هاي اصلي و فرعي به فرمانداري شهرستان ها معرفي شده باشند.
مديركل سياسي، انتخابات و تقسيمات كشوري استانداري يزد افزود: استفاده از فضاي مجازي و لوح هاي فشرده براي تبليغات مجاز در ايام قانوني تبليغات با رعايت اخلاق انتخاباتي و نيز قانون نحوه فعاليت در فضاي مجازي بلامانع است.
اين مقام مسئول اظهار داشت: به منظور جلوگيري از هتك حرمت مقدسات، شايسته است نامزدها جهت تبليغات از اسماء جلاله، آيات قرآني و ادعيه در طراحي و تبليغات مجاز پوسترها و تراكت هايي كه در معابر يا مراسمات توزيع مي گردد، استفاده ننمايند.
محامدي با اشاره به دستورالعمل تبليغات دوازدهمين دوره رياست جمهوري، بر ضرورت رعايت قانون و دستورالعمل ها تاكيد كرد و گفت: ستادهاي تبليغاتي نامزدين مي توانند قوانين و دستورالعمل هاي انتخاباتي را از سامانه وزارت كشور دريافت و با مطالعه كامل آن در اجراي دقيق قانون و مقررات گام بردارند.
شايان ذكر است فعاليت هاي انتخاباتي نامزدهاي رياست جمهوري رسماً از تاريخ اعلام اسامي آنان بوسيله وزارت کشور آغاز و تا ۲۴ ساعت قبل از شروع اخذ رأي خاتمه مي پذيرد.
 
آدرس کوتاه :