استاندار يزد:


استاندار یزد در نشست ستاد راهیان نور استان اظهار داشت: دفاع مقدس با هيچ جنگ بشري قابل‌مقایسه نيست لذا بايد همه تلاش خود را به کاربندیم تا آيندگان با ابعاد عظيم اين رويداد بیش‌ازپیش آشنا شوند.

به گزارش روابط عمومي استانداري يزد، نشست ستاد راهيان نور به رياست استاندار يزد با حضور جمعي از مديران دستگاه‌های اجرايي در محل سالن مرحوم حميديا استانداري یزد گزار شد.
«محمود زماني قمي» در اين نشست پيشاپيش فرارسیدن ميلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و  تقارن آن با ولادت فرزند برومندش حضرت امام خميني(ره) را گرامي داشت.
استاندار يزد در ادامه با اشاره به دوران هشت سال دفاع مقدس و ايثار و جان‌فشانی بی‌بدیل رزمندگان اسلام در طول هشت سال جنگ تحميلي اظهار داشت: دفاع مقدس با هيچ جنگ بشري قابل‌مقایسه نيست لذا بايد همه تلاش خود را به کاربندیم تا آيندگان با ابعاد عظيم اين رويداد بیش‌ازپیش آشنا شوند.
زماني قمي راهيان نور را مسيري ارزشمند براي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت ارزيابي كرد و گفت: راهيان نور فرصتي است كه می‌توان به كمك آن، بخش‌هایی از عظمت فرهنگ غني و متعالي دفاع مقدس را به نسل جديد انتقال داد و الگوهاي كامل و ارزشمندي را به نسل جوان ارائه كرد.
وي بابیان این‌که دنيايي از عالی‌ترین ارزش‌ها در دفاع مقدس نهفته است گفت: راهيان نور اقدامي تأثیرگذار براي انتقال فرهنگ ايثار و نثار است و بايد در اين عرصه سرمایه‌گذاری كرد.
استاندار يزد بر همكاري همه دستگاه‌های اجرايي براي كمك به برگزاري شايسته و باشكوه اردوهای راهيان نور تأکید و خواستار تشكيل سه كميته براي ارتقاي شرايط برگزاري اين اردوها شد.
فرمانده سپاه الغدير استان يزد نيز در اين نشست يكي از مهم‌ترین دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامي(مدظله‌العالی) را مسائل فرهنگي عنوان كرد و گفت: يكي از اساسی‌ترین كارهاي فرهنگي در شرايط حاضر، توجه به سفرهاي راهيان نور است كه خوشبختانه در حوزه‌های دانش‌آموزی و دانشجويي به اين موضوع توجه مناسبي شده و اقدامات سازنده‌ای در اين رابطه صورت گرفته است.
«فتح ا... جميري» بابیان این‌که راهيان نور يك حركت فرهنگي ارزنده و بسيار خوب براي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت است افزود: در شرايط حاضر، قرارگاه راهيان نور می‌تواند داراي اثرات و تأثیرات مثبت و ارزشمندي در اين رابطه باشد.
وي بر همكاري همه بخش‌ها براي كمك به توسعه و اعتلاي اردوهای راهيان نور تأکید كرد.
در ادامه اين نشست آمار و گزارشي از اقدامات و فعالیت‌های ستاد راهيان نور مطرح و پس از بحث و تبادل‌نظر، تصميمات لازم اتخاذ شد.
  


آدرس کوتاه :