معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خواستار شد:


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار يزد به اولويت بخشی و حمايت از طرح های اثرگذار و پايدار اقتصادی فارغ از سهميه شهرستان ها اشاره و تاکید كرد: دقت در بررسی طرح ها و ارائه تسهيلات با توجه به نياز بازار و اشتغال زايی در استان یزد مورد توجه دستگاه های اجرايی و بانک ها قرار گيرد.

به گزارش روابط عمومي استانداري يزد، روز شنبه ١٢ خردادماه نشست كارگروه تخصصي اشتغال استان يزد با دستور كار بررسي طرح هاي متقاضيان اشتغال زايي طبق قانون اشتغال مناطق روستايي، گزارش سال گذشته و طرح هاي سال ۹۷ در حوزه اشتغال حمايتي استان به ریاست معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار در سالن كوثر استانداري برگزار شد.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار در اين كارگروه گفت: طرح هاي خارج از رسته پس از اعلام نظر كميته هاي فني و ارائه  در كارگروه اشتغال تصميم گيري و ساماندهي مي شود.
«علي زيني وند» افزود: طرح هايي كه در كميته فني و دستگاه هاي اجرايي مورد بررسي قرار مي گيرند بايد به صورت دقيق از منظر اشتغال زايي و توجيه پذيري در بازار نسبت به موضوعات در دست اقدام به صورت كارشناسي تعيين تكليف شوند تا نتايج پايداري از حمايت و ارائه تسهيلات در اين زمينه رقم بخورد.
زيني وند ادامه داد: ضرورتي مهم  تر از حل موضوع اشتغال پيش روي ما وجود ندارد پس بسيار بااهميت است كه با نگاه تخصصي و در يک مسير عالي هدفگذاري كنيم تا در پايان سال نتايج موثري براي استان حاصل شود.
وي با اشاره به اينكه مسئول پيگيري موضوع اشتغال در شهرستان ها را فرمانداران مي دانيم، خاطرنشان كرد: حمايت از طرح هاي اثرگذار و قوي، فارغ از سهميه مشخص شده براي هر شهرستان را در دستور كار قرار مي دهيم تا طرح هايي كه زمينه اجراي آن ها فراهم است هر چه سريع تر  به مسير اجرا وارد شوند.
معاون ‌هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گفت: فرمانداران در جلسات و هماهنگي با كميته هاي تخصصي اشتغال، دستگاه هاي اجرايي و بانک ها وضعيت پيش روي شهرستان ها را به صورت دقيق بررسي و براي جذب سهم واقعي در نظرگرفته شده تلاش كنند.
وی ادامه داد: دقت در بررسی طرح ها و ارائه تسهيلات با توجه به نياز بازار و اشتغال زايی در استان یزد مورد توجه دستگاه های اجرايی و بانک ها قرار گيرد.
‌زینی وند در پايان سخنان خود خاطرنشان کرد: يكي از مزيت هاي استان يزد در كشور سهم ۵۰ درصدي توليد و  فعاليت در حوزه كاشي و سراميک است و بايد با نگاه مثبت واحدهاي موفقي كه قابليت توسعه و ايجاد شغل را دارند، مورد توجه و حمايت قرار دهيم زيرا ارائه تسهيلات به مجموعه هاي ناكارآمد چيزي جز هدر رفت سرمايه‌ را به همراه ندارد.
 


آدرس کوتاه :