مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد:


مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد با اشاره به برگزاري همايش اخير توانمندسازي بانوان در استان گفت: استحكام بخشي به نهاد خانواده و اهميت نقش بانوان در اين مسير ضرورت دارد كه بر اين مبنا دوره هاي توانمندسازي بانوان استان يزد در ابعاد و گستره متنوع امتداد مي يابد.

به گزارش روابط عمومي استانداري يزد، «رقيه كرمانيان»  مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد پيرامون برگزاري رويداد تخصصي حوا  و  همايش توانمند سازي بانوان  در حوزه هاي حقوقي،اقتصادي،فردي و خانواده  كه در شهر جهاني يزد برگزار شد به بيان اهداف برگزاري اين دوره و امتداد اجراي برنامه هايي با اين موضوعات مبتني بر همكاري تشكل هاي مردم نهاد و بخش خصوصي در مناطق مختلف استان پرداخت.
مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد گفت: رسيدن به خواسته ها و مطالبات افراد و توسعه چندجانبه جامعه وابسته به رشد توانمندسازي اقشار مختلف به ويژه در موضوعات حقوقي،اجتماعي و اقتصادي است.
كرمانيان افزود:افراد با تكيه بر توانمندي هاي مختلف مي توانند جايگاه و اثرگذاري خود را ارتقا داده و هدف دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد تقويت چنين جايگاهي براي جامعه هدف خود و تحقق گفت و گوي ملي خانواده با جريان سازي بانوان مي باشد.
وي افزايش مشاركت اجتماعي بانوان را در توانمندسازي آن ها موثر دانست و اظهار داشت:امروزه بانوان در بخش عظيمي از گروه هاي اجتماعي حضور دارند و افزايش مهارت و دانش زنان در ابعاد مختلف مي تواند در مجموع اثربخشي بهتري را براي جامعه به همراه داشته باشد.
مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد بيان كرد:زنان نيمي از سرمايه هاي اجتماعي جامعه را تشكيل مي دهند و نقش مهمي در خانواده دارند و هرچه بتوان آگاهي و توانمندي اين قشر را تقويت كرد در استحكام بخشي به نهاد خانواده موفقيت هاي بيشتري رقم مي خورد.
كرمانيان مطرح كرد: با توجه به افق سند چشم انداز توسعه و  نگاه دولت نسبت به مهارت آموزي و نقش آفريني اثرگذار بانوان در بخش هاي مختلف،سازمان هاي مردم نهاد به عنوان تشكل هاي مدني يكي از نهادهايي هستند كه مي توانند در اجراي اين برنامه ها و اثرگذاري اجتماعي به خوبي ايفاي نقش نمايند.
وي گفت: عدم توازن و تعادلي كه نسبت به نقش بانوان در جامعه وجود دارد و فاصله ايجاد شده براي حضور در عرصه هاي مختلف تنها با توانمندسازي و آموزش دانش و مهارت هاي مختلف قابل اصلاح مي باشد.
مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد در پايان اظهار داشت:خوشبختانه اجراي طرح توانمندسازي بانوان در استان يزد در قالب برنامه هاي مختلف با استقبال خوبي روبرو شده است و اين امر نشانگر علاقه و نياز بانوان و دختران مي باشد،بر اين مبنا برنامه ريزي هاي بلند مدتي براي اجراي برنامه هايي در اين موضوعات صورت گرفته و اجرا خواهد شد.
گفتني است همايش بزرگ توانمندسازي بانوان و رويدا حوا با سياست گذاري دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد و جهت ارتقا سطح آگاهي و اطلاعات توسط موسسه سخن (برگزار كننده رويدادهاي آموزشي) اجرا و مورد استقبال چشمگير بانوان قرار گرفت.
 


آدرس کوتاه :