شناسه : 100645930
استاندار یزد:


استاندار یزد اظهار داشت: هدف از «شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی» این نیست که دولتی‌ها آیین‌نامه‌های معمول را به رخ بخش خصوصی بکشند، بلکه این جلسات محلی برای حمایت و اثبات بخش خصوصی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، صبح روز شنبه 11 آذرماه 96؛ بیست و چهارمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با حضور استاندار یزد، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ، استاندار سابق یزد و جمعی از مسئولین و فعالین اقتصادی استان برگزار شد.
محمود زمانی قمی در این جلسه اظهار داشت: هدف از تشکیل شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی این نیست که دولت آیین‌نامه‌های معمول را به رخ بخش خصوصی بکشد. این کار به نحوی از سوی دستگاه‌ها و کارشناسان در حال انجام است.
وی با تأکید بر اینکه بخش دولتی حاضر در این نشست باید لباس حمایت از بخش خصوصی را به تن کرده و برای حل مشکلات در استان اقدام کند، ادامه داد: این جلسات برای حمایت و اثبات بخش خصوصی است که باید موردتوجه همه باشد و حرف‌های بخش خصوصی را بشنویم.
استاندار یزد بابیان اینکه در هر جلسه باید مواردی را اجرایی و عملیاتی کنیم، تصریح کرد: بهتر این است که در جلسات بجای بیان موارد و سخنرانی‌های طولانی، مسائل را دسته‌بندی کرد و از دستگاه‌های مرتبط اجرایی بخواهیم که با آمادگی کامل برای حل مشکلات حضورداشته باشند و مشکلات را به‌طور قطعی حل کنند.
وی بابیان اینکه حل برخی مشکلات در تمکن استان است و برخی دیگر باید در سطح ملی حل شود، گفت: برخی موارد حل شدن باید به سطح ملی منتقل شود و طبیعی است هر آنچه مطرح می‌شود در این نشست قابل‌حل نیست، چراکه برخی مسائل از جنس موارد ملی و خارج از استان است.
استاندار یزد با تأکید بر اینکه بخش خصوصی باید پس از چند نشست و جلسه با مسئولان دولتی از نقطه‌ای به نقطه دیگر پیشرفت داشته باشد؛ اظهار داشت: ما دولتی‌ها نیز باید تمرین داشته باشیم تا از حوزه اقتصاد فاصله بگیریم تا دخالت‌های دولت در این حوزه کمتر شود.
زمانی قمی بابیان اینکه باید بر حل مشکلات و مسائل مطرح‌شده متمرکز شویم؛ اضافه کرد: در موارد مختلف برای توسعه زیرساخت‌ها اهدافی تعریف و تعیین‌شده است. لازم است کارگروه‌هایی برای رفع برخی موضوعات نظیر صنعت گردشگری تشکیل شود تا به آن‌ها بپردازیم.
وی بیان داشت: در خصوص طرح رونق تولید که در حال اجرا است باید سیاست استان را به سمت و سویی ببریم که روی واحدهای کوچک و متوسط و حمایت از آن‌ها نیز توجه ویژه شود.
استاندار یزد بابیان اینکه نسبت به اجرایی شدن مصوبات حساسیت داریم، اظهار داشت: باید مواردی که اجرایی نشده است را بررسی و دلایل آن را نیز روشن اعلام کنیم که چرا اجرایی نشده است. اما مهم‌تر این است که برای اجرای آن اقدام شود تا مصوبات روی کاغذ نماند و در سایر موارد نیز به همین شکل اقدام شود تا بتوانیم نقایص را شناسایی و پیگیری کنیم.
زمانی قمی همچنین لزوم توجه به خواسته کشاورزان را یادآور شد و گفت: این موارد نیز در کارگروه‌های مربوطه مطرح و بررسی خواهد شد تا به تصمیم درستی در این زمینه برسیم و اقدام مؤثری صورت بگیرد.
وی همچنین در مورد مشکلات صنفی و پروانه‌ای بین اصناف و میراث فرهنگی بیان داشت: این موضوع نیز هرچه سریع‌تر بررسی و نتایج آن نیز اعلام شود تا بدانیم در چه مرحله‌ای قرار دارد و چگونه حل می‌شود.
استاندار یزد در خصوص طرح‌های تملک دارایی در استان نیز عنوان کرد: در این زمینه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی موارد را به اطلاع اتاق بازرگانی برساند، سایر موارد مطرح‌شده مانند تسهیلات بانکی، اشتغال‌زایی و ... هم موردعنایت خواهد بود تا بتوانیم برای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی نیز اقدام شود.
وی تصریح کرد: تأکید ما دیدن بخش خصوصی و مدعی نبودن دولت است تا بخش خصوصی قوی‌تر وارد شود و این موضوع نیز به‌شدت مورد استقبال خواهد بود.