وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان ‌و امام جمعه یزد تاکید کرد: دولت تدبیر و امید قدم های خوبی برای توسعه تعاون در کشور برداشته است و برای مهار خط فقر ‌عزم جدی دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، روز پنجشنبه ۱۴ شهریورماه "محمد شریعتمداری" وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت تدبیر و امید و هیئت همراه، "محمدعلی طالبی" استاندار یزد و جمعی از مقامات و مسئولان استان با "آیت‌الله محمدرضا ناصری" نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد دیدار و گفت ‌و گو کردند.
"محمد شریعتمداری" در این دیدار ملت ایران را ملتی بزرگ دانست که از پا در آوردن این ملت کار هر کسی نیست.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: نظام سلطه همه توان خود را علیه ملت ایران به کار گرفته است تا زندگی مردم را با مشکلات فراوانی روبرو کند اما هر بار که تحریم‌ها تشدید می شود ملت ایران مقاومت ‌تر در صحنه حضور می یابد.
وی افزود: این مسئولیت مسئولان نظام و خدمتگزاران به مردم را سنگین‌تر می‌کند و در حالیکه ۳۰ درصد مردم در جامعه شهری و روستایی نزدیک خط فقر هستند دولت ‌تدبیر و امید عزم خود را برای مهار خط فقر مطلق در جامعه جزم کرده است.
شریعتمداری خاطرنشان کرد: در سال گذشته برای‌مهار خط مطلق فقر از سوی دولت هفت هزار میلیارد تومان هزینه شده است و امسال نیز در قانون هشت هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است اما سازمان برنامه و بودجه بیان کرده که برای بیشتر از ۷۰ درصد این رقم امکان تامین اعتبار ندارد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت ایجاد شفافیت در دستگاه‌های تابعه این وزارتخانه تاکید کرد و گفت: هیچ علت امنیتی نباید موجب شود تا مردم از هزینه‌ها و درآمدهای‌ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اطلاع پیدا نکنند.
‌وی ادامه داد: تحقق این مهم موجب می شود به سمت عدالت اجتماعی حرکت کنیم، اعتماد مردم افزایش یابد و شاهد این باشیم که حرکت های بهتری برای مردم انجام شود.
‌شریعتمداری در پایان سخنان خود نقش تعاونی ها در ایجاد اشتغال و رونق تولید ‌را بسیار تاثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: بیش از ٩٣ هزار تعاونی در کشور فعالیت دارند که در بخش‌های مختلف اقدامات خوبی توسط آنها انجام شده است.
گفتنی است وزیر تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی به منظور افتتاح چندین طرح و پروژه و حضور در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان و تجلیل از تعاونی های برتر استان به استان یزد سفر کرده است.

★‌خبرنگار: ‌مجید وفایی شاهی★

★‌عکس: ‌رضا زارع★


آدرس کوتاه :