شناسه : 100252277
استاندار یزد:


استاندار یزد بابیان اینکه خانواده دولت موظف است هرچه زودتر و به هراندازه‌ای که ممکن است از دخالت در امر اقتصاد خودداری کند؛ عنوان کرد: ضرورت دارد دولت به‌موازات خارج شدن از اقتصاد تا جایی که می‌تواند در حمایت از بخش خصوصی تلاش کند.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد؛ جلسه و صبحانه کاری استاندار یزد با فعالین اقتصادی استان صبح روز یکشنبه 5 آذرماه با دستور کار بررسی مسائل و مشکلات حوزه مالیاتی صنعت در محل اتاق بازرگانی استان برگزار شد.
 «محمود زمانی قمی» در این دیدار بابیان اینکه محتوا و شکل این‌گونه جلسات باید هرچه رو به جلو حرکت می‌کنیم باکیفیت بهتری همراه شود؛ افزود: انتظارم این است در این جلسات موضوعات مهم از سوی فعالین اقتصادی و معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری دسته‌بندی و مشخص گردد که برای هر جلسه که قرار است ازاین‌پس به‌صورت ماهیانه برگزار شود چه نکاتی مطرح شود.
استاندار یزد با اشاره به اینکه نمی‌توانیم به‌یک‌باره همه موضوعات را مطرح و همه آن‌ها راحل و فصل کنیم؛ اظهار داشت: این‌گونه رفتار نه عقلانی است و نه اصول مدیریت آن را تائید می‌کند، بنابراین لازم است به فهرست جامعی دست یابیم.
زمانی قمی تصریح کرد: اگر قرار باشد روی موضوعی وقت گذاری کنیم، حتماً روی مسیرهایی تکیه خواهیم کرد که نتیجه مطلوبتری را برای استان در برداشته باشد.
وی افزود: این‌که تصور کنیم همه مشکلات و چالش‌های حوزه تولید و رونق اقتصاد قابل‌طرح و پیگیری است، این‌طور نیست؛ بلکه وسع، امکانات و زمان ما محدود است ، در نتیجه باید به مهم‌ترین‌ها بپردازیم.
زمانی قمی تأکید کرد: در این جلسات عناصری از موضوعات را بررسی می‌کنیم که پیشران باشند. به‌طور مثال اگر مباحث مرتبط با حوزه مالیاتی و گمرکی را حل کنیم حوزه صادرات رونق می‌گیرد و یا اگر مسائل و مشکلات نمایشگاه بین‌المللی استان را حل کنیم مباحث مرتبط با بازاریابی را تسریع کرده‌ایم.
استاندار یزد بابیان اینکه خانواده دولت موظف است هرچه زودتر و به هراندازه‌ای که ممکن است از دخالت در امر اقتصاد خودداری کند؛ عنوان کرد: ضرورت دارد دولت به‌موازات خارج شدن از اقتصاد تا جایی که می‌تواند در حمایت از بخش خصوصی تلاش کند.
عالی‌ترین مقام اجرایی استان در بخش دیگری از سخنانش با طرح این موضوع که وقتی فعالین اقتصادی موضوعی را مطرح می‌کند مدیران دولتی باید با فرض مثبت به آن نگاه کنند؛ گفت: مشکلات حوزه تولید بی‌شمار است و مدیران دولتی با این فرض که مطالب مطرح‌شده احتمالاً درست است می‌بایست به موضوع ورود کرد و راه‌حل آن را با کمک مطرح کنند آن مشکل پیدا کند.
استاندار یزد در پایان با ذکر این مورد که ممکن است این نشست‌ها خیلی از مسائل را حل نکند و ما هم مدعی حل همه مشکلات نیستیم؛ گفت: همین‌که کنار هم بنشینیم و دغدغه‌های خودمان را بیان کنیم و نگرانی‌ها را تشریح کنیم، مفید خواهد بود. از طرفی در حد امکان اهرم‌های استانی و اهرم‌های ملی را به کار می‌گیریم تا انشالله از شرایط فعلی به سمت نقطه‌ای بهتر و شایسته‌تر حرکت کنیم.
در ابتدای این جلسه مسائل مربوط به حوزه امور مالیاتی مطرح و توضیحات مدیرکل امورمالیاتی استان شنیده شد. استاندار یزد نیز در برخی از موارد دستور پیگیری های لازم را ابلاغ کرد.