شناسه : 100650432
استاندار یزد در سفر به بخش خرانق:


استاندار یزد در سفر به بخش «خرانق» از توابع شهرستان اردکان با اشاره به اینکه دولت نهایت توجه را به روستاها دارد؛ اظهار داشت: امکانات دولت محدود است اما در تلاش هستیم تا جایی که ممکن هست آبادانی و حیات را مجدداً به روستاها بازگردانیم تا مردم بتوانند با آسودگی بیشتری در روستاها زندگی کنند.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، استاندار یزد، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، فرماندار اردکان و جمعی از مدیران استان روز جمعه 10 آذرماه 96 با سفر به بخش خرانق از توابع شهرستان اردکان از روستاهای این بخش بازدید و در جلسه‌ای مشکلات این بخش را بررسی کردند.

استاندار یزد در حاشیه این سفر در گفتگو با واحد مرکزی خبر گفت: در ابتدای این سفر در روستای «ساغند» حاضر شدیم و با توجه به اینکه  این روستا محل عبور زائران حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) است؛ کلنگ آغاز عملیات اجرایی زائرسرایی برای تسهیل در کار زائران که قرار است باهمت یکی از اهالی همین منطقه اجرایی شود به زمین زده شد. همچنین طرح توسعه امامزاده و مجتمع فرهنگی این روستا نیز افتتاح شد.

«محمود زمانی قمی» افزود: سپس از پروژه انتقال آب به روستای ساغند بازدید کردیم و کلنگ پروژه انتقال آب به روستای «مغستان» نیز به زمین خورد تا انشا الله این پروژه با حمایت دولت و کمک خیرین محلی اجرایی شود.

وی تأکید کرد: اگر می‌خواهیم مهاجرت معکوس را از شهرها به روستاها داشته باشیم می‌بایست زیرساخت‌ها و شغل را در روستاها ایجاد کنیم.

استاندار یزد با اشاره به اینکه دولت نهایت توجه را به روستاها دارد؛ اظهار داشت: امکانات دولت محدود است اما در تلاش هستیم تا جایی که ممکن هست آبادانی و حیات را مجدداً به روستاها بازگردانیم تا مردم بتوانند با آسودگی بیشتری در روستاها زندگی کنند.

زمانی قمی عنوان کرد که در پایان این سفر جلسه‌ای به‌منظور بررسی مسائل و مشکلات این بخش تشکیل و تصمیمات لازم اتخاذ شد.